שר החינוך נפתלי בנט: "אני לא פוסל שיהיה אדם חרדי מנהל מחוז חרדי, אבל אולי עדיף שהוא לא יהיה מתוך הציבור החרדי". על משבר חוק הגיוס: "אני בעד המשך הקואליציה הנוכחית. משבר הגיוס פתיר, עם ניסוח כזה או אחר הכל יכול להגיע לפתרון"

עם פתיחת שנת לימודים במוסדות החרדים העניק הערב שר החינוך נפתלי בנט ראיון ל'קול ברמה' ואמר כי "החינוך החרדי קרוב לליבי, בשבוע הבא אבקר במספר בתי ספר חרדים. אנחנו עוסקים יום יום בדאגה לפיתוח החינוך החרדי מתוך אהבה לציבור הזה".

על המחוז החרדי אמר בנט כי "אני לא פוסל שיהיה אדם חרדי מנהל מחוז חרדי. אבל חשוב לוודא שזה יהיה איש שיש לו רצון לדאוג לילדים. פנו אלי לא מעט מתוך הציבור החרדי ואמרו לי אולי עדיף שהאיש לא יהיה מתוך הציבור החרדי".

שר החינוך התייחס גם למאבקים המשפטיים המתנהלים נגד קורסים בהפרדה "יש כוחות מאורגנים שיוצרים קמפיין נגד לימודים בהפרדה, קמפיין שכל מגמתו פגיעה בי ובציבור החרדי".

על דגל אש"ף בהפגנות נגד חוק הלאום אמר השר "אני מאוד מאכזב ההתנהלות של מנהגי הציבור הערבי בהפגנות שהיו בסוף השבוע הדבר מראה כמה חשוב חוק הלאום".

על המשבר חוק הגיוס המאיים על יציבותה של הקואליציה אמר יו"ר הבית היהודי כי "אני בעד המשך הקואליציה הנוכחית. הבחירות יכולות להיות במועדן ולא צריך לגרור את כולם לבחירות. משבר הגיוס פתיר. עם ניסוח כזה או אחר הכל יכול להגיע לפתרון. יש לי חיבור וקשר מצוין עם ליצמן ודרעי, מקווה שהחיבור הזה יימשך".

גם השרה גילה גמליאל מהליכוד התייחסה הערב למשבר הקואליציוני ואמרה בראיון ל'קול חי' כי "ראש הממשלה חושב גם על הבחירות הבאות הוא לא יעביר את חוק הגיוס על סמך יש עתיד ועם דגל וש"ס. זה לא יקרה".