לקראת הבחירות לראשות עיריית ירושלים, מפת המתמודדים מתבהרת וסקר חדש קובע בבירור את שלושת המועמדים המובילים: דייטש, ברקוביץ ואלקין, יתר המועמדים הרחק מאחור. ומה קורה בסיבוב השני? • הסקר המלא

לאחר סקרים ממומנים של המטות השונים שבכל אחד מהם המועמד שהזמין את הסקר נמצא במקום הראשון, הערב מתפרסם ב'חדשות 2' סקר שנערך על ידי מכון מדגם עבור חברת החדשות על המצב בבחירות לראשות העיר ירושלים.

על פי הסקר, במקום הראשון נמצא המועמד החרדי שטרם התחיל בקמפיין, יוסי דייטש, עם 23% מהקולות הבוחרים, אחריו במאבק צמוד עופר ברקוביץ וזאב אלקין עם 23% ו22% בהתאמה.

הרחק מאחור נמצא המועמד שכמעט והוכתר כראש העיר בבחירות האחרונות, משה ליאון, עם 11%, רחל עזריה עוד יותר מאחור עם 6%, יוסי חביליו עם 4%, חיים אפשטיין 3% ואבי סלמן עם 1% אחד בלבד.

במקרה של סיבוב שני התמונה מורכבת יותר, במקרה שיוסי דייטש מתמודד מול עופר ברקוביץ המאבק צמוד כשדייטש מקבל 36% לעומת 39% לברקוביץ, במקרה שדייטש מתמודד בסיבוב השני מול אלקין המצב פחות שפיר לדייטש ואלקין זוכה על פי הסקר לניצחון מוחץ של 42% לעומת 31% בלבד לדייטש.

אם דייטש לא עולה לסיבוב השני ומתמודדים על תפקיד ראשות העיר זאב אלקין ועופר ברקוביץ הניצחון מובטח לאלקין עם 41% תמיכה לעומת 31% בלבד לברקוביץ.

השר זאב אלקין התייחס לתוצאות הסקר בראיון ל'קול חי' וטען כי "הסקר מוכיח בצורה ברורה שיוסי דייטש לא יוכל להיבחר לראשות העיר. אני קורא לשס או דגל התורה לתמוך בי, ונכבוש את ראשות העיר. בסיבוב השני אני גובר גם על דייטש וגם על ברקוביץ".

המועמד לראשות עיריית ירושלים עופר ברקוביץ', בתגובה לסקר: ״הסקר שפורסם הערב בחברת החדשות מלמד באופן חד משמעי שאני המועמד היחיד שיכול לנצח במירוץ לראשות העיר, עבור הציבור הציוני בירושלים. אני קורא למועמדים האחרים, חביליו ועזריה, שתוצאת הסקר מלמדת כי מועמדותם היא מועמדות סרק, להפסיק ולסכן את ירושלים. כצפוי, מיד עם היוודע התוצאות, קרא השר אלקין לש"ס ודגל התורה להתייצב מאחוריו. הדברים מדברים בעד עצמם, אלקין מחפש דיל עם המפלגות החרדיות, על חשבון כולנו. אלקין ויתר על הציבור הציוני. לכן, אין לציבור הציוני בעיר שום פריבליגיה לסיכון מיותר. ירושלים על הפרק, וקודם כל ירושלים".