צילום: צילום אילוסטרציה: פלאש 90

"שיחות הזויות": מספרי הטלפון של הח"כים והשרים הופצו לציבור

ברק כהן, פעיל חברתי שנוי במחלוקת, הפיץ בשבוע שעבר את מספרי הטלפון האישי של בכירי הפוליטיקאים בישראל "כדי שכל אזרח יוכל להנות מתקשורת זמינה עם משרתיו". מאז הם זוכים להטרדות בלתי פוסקות באופן שפועל את הפעולה ההפוכה
 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

חלקכם בודאי נחשף לזה: הודעה ארוכה, בעיקר בווטסאפ אך לא רק, ובה רשימה של עשרות מספרי טלפון אישיים של ח"כים ושרים רבים.

מי שעומד מאחורי ההודעה הוא הפעיל החברתי השנוי במחלוקת, ברק כהן, שכתב: "אין מי שלא נדרשת למספר טלפון של חבר\ת כנסת מתישהו, בעניין כלשהו. כחלק משירות לציבור ערכתי רשימה מסודרת של כל המספרים שברשותי. תהיו סולידריים ותפיצו כדי שכל אזרח יוכל להנות מתקשורת זמינה עם משרתיו".

מתברר שאלפי אזרחים ניצלו את ההזדמנות כדי לטלפן לפוליטיקאים לצורך הצקה והטרדה. חברת הכנסת שרן השכל (הליכוד) סיפרה: "עד לרגע זה, מאז שנכנסתי לכנסת עניתי לכל שיחה שקיבלתי. גם ממספרים לא מזוהים. רבות מהשיחות היו אזרחים במצוקה שחיפשו סיוע דחוף וארגונים שלא ידעו למי עוד לפנות. היום, איזה גיבור פרסם טלפונים של ח"כים בכל מקום אפשרי, כמות השיחות ההזויות וההטרלות הייתה אדירה ברמה בלתי אפשרית".

היא הוסיפה: "לצערי, החל ממחר יהיה היום הראשון בו לא אענה יותר למספרים לא מזוהים. מי שצריך סיוע מוזמן לפנות ליועצת שלי".

ואילו במקרה של ח"כ ציפי לבני מתברר שמדובר בכלל בטעות: "ברשימת הטלפונים של חברי הכנסת שפורסמה בקבוצות הווטסאפ, פורסם תחת השם שלי גם מספר טלפון נוסף של מישהי אחרת שמוטרדת בימים בהם היא נמצאת בנסיבות משפחתיות מצערות וקשות. מבקשת שלא להטריד וממי שפרסם את כל מספרי הטלפון להעביר גם את ההודעה הזאת", כך לבני.

מי שהתייחסה לנושא בקלילות היא ח"כ איילת נחמיאס ורבין (המחנה הציוני) שכתבה: "הפיצו רשימת טלפונים של הח״כים.הנייד שלי זמין לכל מיום שנבחרתי. למי שמתקשר כדי לבדוק אם הטלפון שלי נכון כולל עכשיו: 1. לא באמצע הלילה 2. לא לנתק בלי לומר מילה אם עניתי 3. לא לשקר ליועצת שלי שמתקשרת ולומר שזאת טעות – עדיף להודות שזה מהרשימות. 4.אתם יודעים שאני זמינה אם צריך".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן