צילום אילוסטרציה: פלאש 90

סערת ההאזנות חוזרת? "היה ברור שהרמטכ"ל וראש המוסד ברשימה"

לפני כחצי שנה פרצה סערה ציבורית בעקבות פרסום לפיו רה"מ ביקש מראש השב"כ לשעבר, יורם כהן, לבצע ההאזנות סתר לרמטכ"ל ולראש המוסד באותה תקופה. כהן הכחיש את הפרסום, אך היום הוא מאשר אותו באופן חלקי

 • עכשיו בשביל מחר: זה מה שתענו אחרי מאה ועשרים

  תוכן מקודם

 • שר התורה בהוראה מיוחדת לפורים: "וכך ראוי לכל אחד לנהוג"

  תוכן מקודם

 • אל תדלגו עליהם! עשרות ילדים מחכים שתקראו את זה עכשיו

  תוכן מקודם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

לפני כחצי שנה פרצה סערה ציבורית בעקבות פרסום לפיו רה"מ ביקש מראש השב"כ לשעבר, יורם כהן, לבצע ההאזנות סתר לרמטכ"ל ולראש המוסד באותה תקופה.

מיד לאחר הפרסום הכחיש כהן את הדברים, אך היום הוא נשמע קצת אחרת. בראיון לגל"צ טען כהן: "נתניהו ביקש ממני להשתמש באמצעים מיוחדים וסירבתי".

לדבריו, "הוא לא אמר את שמותיהם של הרמטכ"ל וראש המוסד אך היה ברור שהם ברשימה. הצעתי לו שזה יעבור לטיפולו של גוף אחר וכך היה".

ראש השב"כ לשעבר יורם כהן: נתניהו לא ביקש ממני להאזין, אלה דברי הבל


כזכור, מיד לאחר הפרסום מסר ראש הממשלה: "הטענה שראש הממשלה ביקש מראש השב"כ לבצע האזנות לרמטכ"ל ולראש המוסד מפורכת לחלוטין. זהו עיוות מוחלט של מאמצים מערכתיים שנעשים מעת לעת כדי לשמור על ביטחון מידע בנושאים רגישים בעלי חשיבות עליונה לביטחון ישראל. ההחלטה באילו אמצעים להשתמש ומול אילו גורמים, נתונה בידי הגורמים המוסכמים. אין לנו כוונה להתייחס לטענות שגויות אחרות ולכאלה שהעיסוק בהן פגע בביטחון המדינה. תפקידו המכריע של ראש הממשלה נתניהו בהתנגדות לגרעין האיראני – ברור היום לכל. מצער שבכירים לשעבר בוחרים לעסוק בפומבי בנושאים ביטחוניים רגישים תוך הטיה ברורה ומגמתית".

מאוחר יותר נמסר עוד מלשכת ראש הממשלה כי "ראש הממשלה נתניהו מעולם לא ביקש להאזין לרמטכ״ל ולראש המוסד. זהו שקר מוחלט". נתניהו עצמו כתב: "מעולם לא ביקשתי להאזין לרמטכ"ל ולראש המוסד. זהו שקר מוחלט. אין גבול לשקרים".

דיכטר חושף: "סגן ראש מוסד פוטר לאחרונה בגלל הדלפות"

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן