לקראת החגים ולאור יוקר המחייה הגואה, פנה אייכלר אל ראש הממשלה ואל שר האוצר בבקשה לשקול פיקוח על מחירי המוצרים החיוניים, לפחות בחגים. "מבקש ממך להיות קשוב לרחשי ליבם של הצרכנים הנאנקים תחת המחירים הגואים ללא הרף"

לקראת החגים ולאור יוקר המחייה הגואה, פנה יו"ר הוועדה לפניות הציבור ח"כ ישראל אייכלר לראש הממשלה בנימין נתניהו בבקשה לשקול פיקוח על מחירי המוצרים החיוניים, לפחות בחגים.

"לקראת החגים הקרבים ובאים" פותח אייכלר את מכתבו. "ברצוני להציג בפניך את אחת הבעיות הקשות הניצבות בפני משפחות בישראל, שרוצות בסך הכול לעשות את סעודות החג במינימום הנדרש לכבוד החג וההוצאות מתייקרות לאין שיעור".

"יוקר המחייה המאמיר, הוא לא חדש. אך דווקא בחודש אלול זה, אנו שומעים על גלי התייקרויות, דווקא כשיש שפע של מזון ב"ה. אל שולחן הוועדה שבראשותי מגיעות בכל יום פניות מאנשים הנזקקים לפת לחם ממש. אך היוקר פוגע, גם למשפחות רגילות אשר "לחם שאלו כהוגן". כולם נתקלים במחירים גבוהים בכל אשר הם פונים. זאת על רקע כוחות השוק המשתולל".

אייכלר ממשיך במכתבו: "אני מכיר ומוקיר את פועלך למען חופש המסחר והתחרות בשוק הישראלי. שוק פתוח מגביר את הסחר ומעודד את הפעילות הכלכלית. יחד עם זאת, אני מבקש ממך להיות קשוב לרחשי ליבם של הצרכנים. בעיקר אנשי המעמד הבינוני הנמוך, כמו גם מעמד הביניים, הנאנק תחת המחירים הגואים ללא הרף. שלא לדבר על השכבות המוחלשות, שלא זכו למשרות ומשכורות קבועות במנגנוני השלטון".

בסיום, מבקש אייכלר: "לנוכח הניצול הציני של תקופת החגים, ראוי לשקול מחדש את הפיקוח על מוצרים חיוניים, לכל הפחות לתקופת החגים".

העתק המכתב נשלח גם לשר האוצר משה כחלון, שר הכלכלה אלי כהן, יו"ר וועדת הכספים ח"כ משה גפני, ויו"ר ועדת הכלכלה ח"כ איתן כבל.