חיפה, אשדוד, בני ברק וירושלים: בבית אגודת ישראל בבני ברק התכנסו אמש נציגי אגודת ישראל לדיון היערכות לקראת הבחירות. הבשורה שיצאה מהכינוס - הנציגים יפעלו יחד במשותף לקראת הבחירות לרשויות השונות שתיערכנה ביום שלישי כ"א חשוון תשע״ט

בבית אגודת ישראל בבני ברק התכנסו אמש (שני) נציגי אגודת ישראל לדיון היערכות לקראת הבחירות. הבשורה שיצאה מהכינוס – הנציגים יפעלו יחד במשותף לקראת הבחירות לרשויות השונות שתיערכנה ביום שלישי כ"א חשוון תשע״ט.

בראש הוועדה עמד יו״ר אגודת ישראל,יוסף קופרברג. יתר חברי וועדת השמונה שהשתתפו: סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, סגן שר החינוך מאיר פרוש, ח״כ ישראל אייכלר, רה"ע בני ברק חנוך זייברט, סגר"ע ירושלים יוסף דייטש, שמעלקא הלפרט, ראובן ברייש ויעקב טסלר.

במהלך הדיון הודגשה "חשיבות ההתגייסות למען הרבות כבוד שמים בחיזוק נציגות חרדית ברשויות השונות תוך מתן דגש בצורך לפעילות מלוכדת שתביא להגברת כוחה של אגודת ישראל בפרט ושל היהדות החרדית ככלל".

עיר שעלתה בצורה משמעותית על שולחן הדיונים היא ירושלים, זאת בעקבות הכרזת מזכירות אגודת ישראל בירושלים להעמיד את מועמדותו של הרב יוסף דייטש לראשות העיר. בדיון הודגש כי המועמדות תוכל להבשיל תוך סיכום עם כלל המפלגות החרדיות ו"הפיכתם לשותפות שוות".

במרכז הדיון הובהר כי "המטרה המרכזית של כלל הסיעות המרכיבות את אגודת ישראל להופיע יחד באחדות מלוכדת ברשימות משותפות של אגודת ישראל בערים השונות וכן בתמיכה יחדיו בראשי ערים השונות אליהם יוחלט על תמיכה חרדית".

לגבי העיר חיפה ובשל טענות של נציגי חסידות בעלזא, הוחלט להפגיש את אנשי החסידות עם ראש העיר יונה יהב, ובאם לא ימצא פתרון תדון הוועדה בנושא המועמד הראוי לתמיכת אגודת ישראל לראשות העיר.

באשר לאשדוד, הוסכם כי המועמדים היחידים שיזכו לתמיכת אגודת ישראל, הם ראש העיר יחיאל לסרי או מועמדת האופוזיציה הלן גלבר. שיבוץ הרשימה הוטל על ועדה מקומית, באם לא יגיעו להסכמות, תשוב ועדת השמונה ותתכנס שוב.

בהתייחס לריצה נפרדת, הן בירושלים והן בבני ברק, חברי הוועדה טענו כי אין להם בעיה עם דרישות דגל התורה, אך באם יצטרך ירוצו בנפרד וכי הם לא חוששים מכך.