בתום ביקור בתרגיל צבאי בצפון התייחס שר הביטחון למצב בדרום והדגיש: "יש ירידה דרמטית באירועי הטרור, אבל זה לא מספיק. אנחנו אכן מדברים עם גורמים בינ"ל שונים - אבל מול חמאס מתנהלים חד צדדית בהתאם למציאות בשטח"

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, ביקר היום בתרגיל צבאי בצפון הארץ. לאחר מכן מסר ליברמן הצהרה לעיתונאים תוך התייחסות לסוגיות השונות שעל סדר היום. "הכוחות מסוגלים להגיע לכל נקודה ונקודה במזרח התיכון. אנחנו ערוכים גם פה, אנחנו עוקבים אחרי כל השינויים וכל האירועים גם בסוריה וגם בלבנון, וכמו שאמרתי, החוכמה היא להיות ערוך בשתי החזיתות כל הזמן, גם בדרום וגם בצפון."

על המצב המורכב בדרום הארץ: "קודם כל, כשאנחנו מדברים על העובדות בשטח יש ללא ספק ירידה דרמטית. גם המקרה של הירי אתמול מדובר כנראה באדם בודד שלא משויך לאף אחד ואי אפשר למנוע באופן מוחלט מקרה טרור בודד כזה או אחר. גם לגבי בלונים, כשאני רואה בתקשורת שיש בלונים בדרום ומתקשר לצה"ל, לפיקוד דרום, אומרים לי שנכון היו בלונים, אבל אלו בלונים בלבד ולא בלוני תבערה".

לדבריו, "אין ספק שיש ירידה אבל זה לא מספיק, ולכן כל מה שאנחנו עושים ומה שחשוב באמת זה ליצור זיקה מוחלטת בין השקט הביטחוני לבין ההטבות הכלכליות. בסופו של דבר, צריך להבין שבהסתכלות על עוד 12 שנה, על מה אנחנו רוצים לראות בסוף, מה שאנחנו מדברים עליו זה שקט ביטחוני, ולכן חייבים גם להבין שהפונקציה של המצב הכלכלי, היציבות הכלכלית, גם מבטיחה שקט ביטחוני. אני שומע אין ספור דיבורים וסיפורים על ההסדרה של מדינת ישראל עם חמאס ואני חוזר ואומר, אנחנו אכן מדברים עם המצרים, עם האו"ם ועם הגורמים בזירה הבינלאומית. מבחינתי יש רק הסדרה אחת והיא המציאות בשטח, ואם רוצים להגיע לאיזושהי הסדרה כללית, אז תנאי מוגדר זה ההסדר בנושא שו"ן. אנחנו מתנהלים באופן חד צדדי בהתאם למציאות בשטח וכנראה כך גם יימשך."

על ההלוויה באום אל פאחם הלילה: "זה מצער מאוד לראות את אזרחי ישראל שנהנים מחופש, משגשוג ומצמיחה כלכלית, אלפים, מדובר ביותר מאלף איש. היו פרסומים שאמרו 'מאות רבות', בדקתי, יותר מאלף איש לפחות לפי נתוני המשטרה, מלווים מחבל עם דגלי פלסטין ועם קריאות 'בדם ובאש נפדה את השהיד'. הדבר הזה רק מעיד שכנראה האנשים האלו לא שייכים לחברה הישראלית, וגם האזרחות הישראלית שלהם היא מקרית לחלוטין וכנראה שגויה לחלוטין. לפחות אני מעולם לא הסתרתי באותה הסתכלות שלי על הסדר הקבע עם הפלסטינים, אם היא אי פעם תהיה, אין שום סיבה שאום אל פאחם תמשיך להיות חלק ממדינת ישראל אלא חלק מפלסטין ואני בטוח שאצל אבו מאזן יהיה להם את אותו חופש ביטוי ואותם יתרונות כלכליים, וכמובן יהנו מהדמוקרטיה הפלסטינית במיטבה."