מה חושב הציבור על הויכוח של בנט וליברמן? האם העימות משפיע על מפת המנדטים? אחרי העלייה במחירי הדירות, כמה מנדטים מקבל כחלון? מה ההפרש בין לפיד לליכוד? האם שס התאוששה כבר בסקרים? כמה מקבלת יהדות התורה? הסקר המלא

יתמיד בעמדתו או ילך לפי השבשבת? בעבר נטען רבות כי ראש הממשלה מקבל החלטות ביטחוניות ומדיניות בהתאם למה שה'בייס' חושב על הנשוא. בימים אלא כידוע נמצאת ישראל במגעים עקיפים להסכם הסדרה ארוך טווח עם ארגון הטרור חמאס ועל פי סקר 'וואלה' שפורסם היום הציבור הליכודי פוחת אוהב את הרעיון. רוב מצביעי הליכוד מתנגדים להסכם ההסדרה עם חמאס. 41% השיבו שמתנגדים לעומת 28% שתומכים בו. בקרב כלל המשיבים נרשם שיעור דומה: 40% מתנגדים ו-27% תומכים.

המשיבים נשאלו גם על עמדתם כלפי הוויכוח שהתעורר בעקבות הסכם ההסדרה בין השרים נפתלי בנט ואביגדור ליברמן. נוסח השאלה היה "מכל מה ששמעת ואתה יודע, במי אתה תומך בוויכוח זה, בליברמן או בבנט?". בקרב כלל המשיבים 35% תמכו בבנט, לעומת 24% שצידדו בליברמן.

ולסקר המנדטים, על רקע העימות סביב ההסדרה, הליכוד נחלשת יחסית לסקרים הקודמים אך עדיין מובילה פער ענק של 33 מנדטים לעומת ישראל ביתנו עם 6 מנדטים. מי שכן מתחזק מהעימות הזה הוא בנט, בסקר מקבל הבית היהודי 11 מנדטים, לעומת סקרים מחמיאים הרבה פחות בתקופה האחרונה.

ולשמאל, יש עתיד 20 בראשות יאיר לפיד היא המפלגה השנייה בגודלה אך ניצבת 13 מנדטים אחרי הליכוד עם 20 מנדטים, המחנה הציוני ממשיכה לדשדש הרחק מאחור עם 12 בלבד, מנדט אחד יותר מהרשימה המשותפת 11, מרצ מקבל על פי הסקר 5 מנדטים.

משה כחלון חוזר להיחלש ומקבל רק 6 מנדטים, זאת על רקע הנתונים על עלייה במחירי הדירות בחודש האחרון שמחקה את כל הירידה של השנה האחרונה. מפלגתה של אורלי לוי אבקסיס ממשיכה להפתיע ולשמור על חמשת המנדטים שלה, עוד לפני שהציגה את רשימתה לכנסת.

בגזרת המפלגות החרדיות נמשכת התופעה המדאיגה של 4 מנדטים בלבד לסיעת שס, על גבול אחוז החסימה ו7 מנדטים ליהדות התורה.