בן גביר. צילום: מנדי הכטמן / פלאש 90

הצעיר החרדי שוחרר ללא ערבות; השופטת ביקרה בחריפות את המשטרה

צעיר חרדי הותקף באכזריות ע"י שוטר לנגד עיני רעייתו וילדיו. אם לא די בכך, הוא נעצר בטענה ל"תקיפת שוטר". השקרים של השוטר התגלו בביהמ"ש והשופטת מתחה ביקורת קשה על המשטרה. עו"ד בן גביר: "דמו של הציבור החרדי לא הפקר"

עוד אירוע קשה של אלימות משטרתית: צעיר חרדי הותקף באלימות קשה על ידי שוטר לנגד עיני ילדיו ורעייתו בשכונת רמות בירושלים. "סיבת" התקיפה היתה רצונו של הצעיר להתחמק מדו"ח תנועה.אם לא די בעצם התקיפה, החרדי נעצר ע"י השוטר בטענה לתקיפה שוטר.

האירוע תועד ע"י עוברי אורח, באופן שהוכיח מעל לכל ספק כי השוטר נקט באלימות בלתי מוצדקת, וכי לא היה כל אקט של תקיפה מצדו של הצעיר.

"מדובר במקרה קלאסי שבו השוטר התוקף – שיש לנו פרטים גם על עברו – נהג בטקטיקה הבזויה והפסולה של ההגנה הכי טובה היא ההתקפה. הצעיר הותקף ללא כל סיבה מול רעייתו וילדיו שנכנסו להלם, השוטר השתמש בגז שלא כחוק בניגוד לנהלים המשטרתיים, והתמונות שהופצו ברשת החברתית מדברות בעד עצמן ומתעדות התנהלות אלימה מאוד של שוטר עבריין שמשתמש בסמכותו שלא כחוק", טען עו"ד איתמר בן גביר.

לדבריו, "ההתנהלות של השוטר היא התנהלות בריונית וקשה שלא לנחש שאם האירוע לא היה מצולם, גרסת השוטר שהותקף הייתה מתקבלת באופן אוטומטי. הסרטונים מדברים בעד עצמם ואני מקווה שבית המשפט יתרשם מהם…במקביל, אמליץ למרשי שנשוב לפקוד את בית המשפט אך הפעם כתובעים – דמו של הציבור החרדי לא הפקר, ולא ניתן לשוטרים אלימים להתעלל בצעירים חרדים, גם אם נטען שהם סירבו לקבל דוח תנועה".

התיק קרס, השופט זיכה את החרדי מעלילת השווא של המשטרה


ביום שישי בצהרים התקיים בבית משפט השלום בירושלים דיון בעניינו של העצור, כאשר המשטרה טענה כי הצעיר הפריע לשוטרים במילוי תפקידו וביקשה להטיל עליו מעצר בית לחמישה ימים והפקדה כספית. אלא שעורך דינו איתמר בן גביר הציג לבית המשפט סרטון בו מתועד האירוע וטען כי דווקא השוטר הוא זה שצריך לעוצרו במעצר בית. עורך הדין טען כי לא היתה שום עילה למעצרו וכי המדובר בבקשת סרק.

שופטת בית משפט השלום בירושלים ג'ויה שפירא הטיחה ביקורת קשה במשטרה בגין המעצר ושחררה את הצעיר ללא כל ערבות.

באשר לתנאי ההגבלה שביקשה המשטרה קבעה כי: "צפיתי בסרטון ואכן החשוד נראה מתנגד לעיכוב, אך לא נראה נוקט באלימות כלפי השוטר ודאי לא אלימות המצדיקה שימוש בגז מדמיע. לא ברורה לי עילת המעצר ולא מצאתי שקיימת הצדקה למעצר בית"

כאמור, השופטת שחררה את החשוד ללא ערבות.

עו"ד איתמר בן גביר מסר: "עולם הפוך ראינו. במדינה מתוקנת מי שהיה צריך להיות מובא היום לבימ"ש הוא השוטר שהתעלל בצעיר החרדי לעיני רעייתו וילדיו הקטנים שעד עכשיו ממררים בבכי. המדובר בצעיר שאיבד את אביו ואחיו בפיגוע טרור והשוטר התנהל בצורה חסרת לב ורגש ובניגוד לחוק ותוך שכרון כוח. השלב הבא הוא תביעה אזרחית. יידע כל שוטר שמתעלל באזרח שיש דין ויש דיין והוא עתיד למצוא עצמו על ספסל הנאשמים והנתבע".

6 תגובות

חזק ואמץ, בן גביר! כל הכבוד!!!

ה' ישמור

וואו פשוט מעולה כן יעשה לגל השוטרים המנצלים את תפקידם לרעה ונוהגים ב"שכרון כח"

מראה עד כמה המשטרה מתנהגת בהיגון וביושר….

איפה היה הציבור החרדי עד היום …דמנו הפקר בכל המובנים .השוטר.צריך לקבל כלא למחבלים ..חלאס נמאס מהפקרות של המערכת במקום שהחכים החרדים ישבו ויקבלו משכורת חילולי שבת גשר כזה או רכבת ישראל חלאס יהודים חרדים מקבלים מכות מעצר בית על כלום מושבים יהודים שלא עשו כלום …שוטרים כאלה צרכים להישלח לסיביר לכל החיים זה החינוך הנפלא של משטרת.מפייאיפה ישראלית.

עוד נס שיש איתמר בן גביר כי אנחנו החרדים לא יודעים מספיק לעמוד על שלנו …אני מציע לעסקנים וכל מי שקשור להנהגת הציבור החרדי בבחירות בכנסים לעשות ימי עיון ולימוד החוקים חוקי תנועה.חופש הביטוי הפגנה הזדהות .

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *