בכירי חמאס. צילום: Rahim Khatib/ Flash90

פסימיות במערכת הביטחון לקראת חידוש השיחות בין מצרים לחמאס

השבוע צפויים המצרים לחדש את המגעים עם בכירי הרשות וחמאס במטרה להוסיל להסדרה ארוכת טווח ברצועת עזה. במערכת הביטחון מעריכים כי הפערים בין הצדדים אינם ניתנים לגישור מה שעשוי להוביל להתלקחות מחודשת בגבול

 • האסון בסנהדריה: "בצהריים עוד שיחק עם הילדים בגינה "

  תוכן מקודם

 • השנה זוכים פעמיים- גם מקיימים את ההבטחה וגם זוכים בטיסה

  תוכן מקודם

 • "עזרו לנו לצאת מפה" שמונה יתומים זועקים לעזרה

  תוכן מקודם

 • השכנים בחירם: מדובר בטרגדיה מתגלגלת שחייבים לעצור

  תוכן מקודם

חשש במערכת הביטחון מפני התלקחות מחודשת בגבול הרצועה: מחר צפויים המצרים לחדש את השיחות עם בכירי הרש"פ ובכירי ארגון חמאס, במטרה להוביל להסדרה ארוכת טווח ברצועת עזה.

במערכת הביטחון מעריכים כי הפערים בין הצדדים גדולים מידי, כך שהסיכויים להתקדמות ממשית בין הצדיים בסוגיות המרכזיות (חידוש ההעברת המשכורות ע"י אבו מאזן וקבלת האחריות של הרשות על העניינים האזרחיים ברצועה) – קלושים.

החשש הוא כי המבוי הסתום יוביל להתפרצות מחודשת של האש בגבול הרצועה, מאחר וחמאס הבהיר כי ללא הסדרה – "הכיבוש הוא זה שישלם את המחיר".

ליברמן: אני לא מעורב בכל נושא ההסדרה, השקט – בגלל חג הקורבן


כזכור, שר הביטחון אביגדור ליברמן נפגש ביום שישי עם ראשי הרשויות בעוטף עזה בקיבוץ כיסופים, שם אמר "לגבי כל סיפורי ההסדרה, אין לי שום קשר, אני לא מעורב בכל נושא ההסדרה, לא מאמין בהסדרה, ההסדרה היחידה היא המציאות בשטח. מה שראינו בימים האחרונים שחמאס שולט באופן מוחלט לגבי כל מה שקורה פה וכל הסיפורים, מחאה ספונטנית, התושבים והכל בשליטה המחולטת של חמאס. היה להם עניין, היה את חג הקורבן, עובדה שבימים האחרונים כל האלימות ירדה כמעט לאפס.

"לכן אני מנסה לקבע את המשוואה הזאת, בין שקט ביטחוני לכלכלה. יש טרור אין כלכלה, אין טרור אז תהיה כלכלה, זו חייבת להיות זיקה ישירה וזה המסר החשוב שאנחנו מנסים להעביר לתושבי עזה, לעזתי הממוצע, שדואג למקום פרנסה וחושב איך להאכיל את משפחתו. לכן גם ביום שישי הזה, יהיה שקט, אז כל המעברים, מעבר כרם שלום ישאר פתוח, לא יהיה שקט 10- אז המעבר ייסגר. בכרם שלום עברו מאות, אולי אלף משאיות ביום בימים האחרונים כי היה שקט מוחלט. ולכן יש פה זיקה ומי שהולך להפר את השקט צריך להבין שהוא הולך לסגור גם את מעבר כרם שלום.

ליברמן נשאל האם לא היה עדיף להתייחס אחרת לחמאס וענה: "זה ארגון טרור שהמטרה העיקרית שלו היא השמדת מדינת ישראל. לכן אני לא חושב שיש לנו על מה לדבר עם חמאס. הדבר היחידי שאנחנו מדברים דרך המצרים ודרך האחרים וגם את זה הם מבינים, לא תהיה שום התקדמות ושום הסדרים חדשים מעבר למאבקים ומרחב הדיג עד לפתרון בסוגיית שבויים ונעדרים.

שר הביטחון הדגיש כי "קודם כל אנחנו צריכים להביא את חמאס להכרה שאם הם רוצים להתקדם לאיזשהו מקום, הדבר הראשון זה שבויים ונעדרים. אבל חמאס החמאס זה ארגון טרור, כל עוד הוא לא ויתר על הרעיון המרכזי שלו – השמדת מדינת ישראל, כל עוד הוא לא ויתר על ההתעצמות ועל ההתנהלות הבלתי סבירה בעליל, גם אותם תקציבים מעטים שהם משיגים הכל מושקע במנהרות וביצור רקטות. וכל הנושא של הטיפול במים ובחינוך ובבריאות הם משאירים לקהילה הבינלאומית ולאחרים. זה לא משהו שאנחנו נקבל לכן אנחנו מעשה כל מה שצריך בהתאם אינטרס ביטחוני ישראלי וזה שקט ביטחוני בעוטף עזה. כל השאר יחכה".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell