"אני מצפה ממערכת המשפט שתביא סוף סוף להעמדת האנשים האלה לדין בגין העבירה החמורה ביותר שיש בספר החוקים. תפקידה של המערכת הוא כשמתרחש דבר כזה לעין כל להעמיד את האנשים האלה לדין ולמצות איתם את הדין"

נמשכת הסערה הפוליטית בעקבות פניית חברי הכנסת הערבים לאו"ם נגד חוק הלאום: שר התיירות, יריב לוין, קורא הבוקר להעמיד אותם לדין באשמת בגידה. לא פחות.

"אין הגדרה אחרת למעשה של חברי הכנסת מהרשימה המשותפת שמתכוונים לפנות לאו"ם לגנות את חוק הלאום מאשר בגידה", אמר לוין בראיון לגל"צ.

הוא הוסיף: "אני מצפה ממערכת המשפט שתביא סוף סוף להעמדת האנשים האלה לדין בגין העבירה החמורה ביותר שיש בספר החוקים. אני מצפה שהמערכת המשפטית תבצע את תפקידה. תפקידה הוא כשמתרחש דבר כזה לעין כל להעמיד את האנשים האלה לדין ולמצות איתם את הדין".

גינויים מימין ומשמאל לפניית החכי"ם הערבים לאו"ם


כזכור, אתמול פורסם כי השגריר הפלסטיני יחד עם החכי"ם הערבים ובכרירים פלסטיניים מבקשים להעלות הצעת גינוי שתביך את ישראל בחודש הבא, רגע לפני פתיחת העצרת הכללית והגעת כל המנהיגים לניו יורק, כולל ראש הממשלה נתניהו. החכי"ם תומא סלימאן ויוסף ג'בארין נפגשו לאחרונה עם בכירים באו"ם, ביניהם תת-מזכ"ל האו"ם לעניינים פוליטיים רוזמרי דקרלו.

בימים האחרונים דיפלומטים ישראליים עודכנו בפרטי המהלך ועדכנו את השגריר הישראלי, דני דנון וביקשו את התייחסותו כנציג ישראל. הערב דנון פנה ליו"ר הכנסת אדלשטיין בטענה שהח"כים הערבים חותרים נגד מדינת ישראל ועושים נזק גדול, כלשונו. "בשנתיים האחרונות אנו עדים לשיתוף פעולה הדוק בין חברי כנסת לנציגות הפלסטינית באו"ם בפעולות שכל מטרתן הן הסתה והשמצה כנגד מדינת ישראל וצהל על בימת האו"ם", כתב דנון לאדלשטיין.

עוד הוסיף השגריר בפנייתו ליו"ר הכנסת "הנציגות הפלסטינית בשיתוף חברי כנסת מהמפלגות הערביות מתכננים צעדים שנועדו להכפיש את ישראל ולפגוע בתדמיתה באמצעות הסתה ושקרים. אני מוצא טעם לפגם בכך שחברי כנסת מכהנים משתפים פעולה עם יוזמות אלו ומנצלים את מעמדים כנציגים רשמיים של המדינה באופן ציני כדי לפגוע בה בזירה הבינלאומית".