ביום ראשון הקרוב יגיע מועד התשלום של הדו"חות שצולמו ע"י מצלמות המהירות. ח”כ איתן כבל פנה למשטרת התנועה בבקשה להורות לנהגים ש’זכו’ לדוחות תנועה שלא כדין, האם עליהם לשלם את הדוחות ביום ראשון הקרוב, או להימנע מכך

יו“ר ועדת הכלכלה, ח“כ איתן כבל, למשטרה: בעוד שבוע יגיע מועד התשלום של דוחות מצלמות המהירות שנדחו – הנחו לאלתר את הציבור כיצד לנהוג והודיעו על ארכה נוספת לתשלום הדוחות, עד לסיום בדיקת מהימנות המצלמות.

היו“ר כבל, שהעלה את הנושא בישיבות הוועדה ודרש מהמשטרה תשובות מיד עם חשיפת הכשל במצלמות המהירות, פנה היום בדחיפות למשטרה, לאחר שחלפו כמעט שלושה חודשים מאז פורסמו הכשלים במצלמות והמשטרה עדיין לא הוציאה כל התייחסות או הודעה בנושא.
ביזנעס שימושי
כזכור בחודש יוני פורסם כי פרקליט המדינה הורה למשטרת ישראל להפסיק לשלוח דו”חות מהירות בעקבות כשלים שהתגלו במצלמות המהירות. “לאחר שפניתי בעקבות שיח שקיימתי בנושא בוועדת הכלכלה, נענתה המשטרה לבקשתי והודיעה כי מועד תשלום הקנסות שטרם שולמו יוארך ליום 2.9.18”, כותב חה”כ כבל לשרית פיליפסון ראש מחלקת התביעות במשטרת התנועה.

“מאז ועד לרגע זה, כמעט שלושה חודשים מיום הפרסום על הכשלים במצלמות ופחות משבוע לפני הגעת המועד לתשלום הדו”חות, עדיין לא הוציאה המשטרה כל התייחסות או הודעה בנושא.

“בימים האחרונים פונים אלי אזרחים רבים שקיבלו דו”חות מהירות ורוצים לדעת כיצד להתנהל, וחוסר ההתייחסות ממשטרת ישראל משאיר אותם במצב של חוסר אונים. אבקשכם להוציא לאלתר הנחייה המפרטת כיצד על מי שקיבל קנס לפעול, ובכל מקרה הודעה על
ארכה נוספת לתשלום הדו”חות האמורים עד שתסתיים בדיקת מהימנות המצלמות”, דברי ח”כ כבל.
מקור: http://bizzness.net/

בשורה לנהגים: הסוף לדוחות ממצלמות מהירות?