ראש העיר ניר ברקת, התומך במועמדותו של זאב אלקין יוצא במתקפה נגד המועמדים בעלי הסיכוי לרשת את מקומו. את עופר ברקוביץ כינה "טרמפיסט" ובתגובה ספג חזרה: "ברקת מוכר את ירושלים בקומבינה פוליטית לשותפו הטרמפיסט זאב אלקין"

"תפקיד ראש העיר גדול על עופר ברקוביץ בשלוש מידות", כך אומר השבוע בשיחה עם "כל העיר" ראש העיר ניר ברקת על המועמד לראשות העיר עופר ברקוביץ, יו"ר סיעת התעוררות. "כל התהליכים שקרו בירושלים בשנים האחרונות קרו למרות ברקוביץ. בכל הדיונים בעירייה הוא התעסק בתפל ולא בעיקר. התעסק בשוליים, בכבוד. כמי שהיה פעם יחצן הוא המשיך להתעסק בענייני יחצנות", תוקף ברקת את ברקוביץ, וממשיך: "הוא בלוף גדול. היה יחצן ונשאר יחצן. הוא לא מבין מאקרו. אי אפשר להוביל את ירושלים בלי ראיית מאקרו".

"נוצרה דינמיקה שבה הוא מחדד את המאבק המגזרי בעיר", אומר ראש העיר ברקת. "הוא משדר לחילונים – 'אני אגן עליכם מפני החרדים'. זה לא טוב לירושלים. זה יקצין ויביא את המרוץ הזה ל'חרדים נגד חילונים'". ברקת הוסיף, "אחת מהסיבות שבגללן אני תומך באלקין היא שהוא יודע לעבוד עם חרדים. הוא לא אנטי חרדי, הוא לא אנטי דתי והוא לא אנטי חילוני. הנושא הזה גדול על ברקוביץ. אין לו יכולת לרכוש אמון של אנשים ששונים ממנו. לתפיסתי, וכפי שאני אומר ליוסי דייטש, שהוא לא יכול להיות ראש עיר כי הוא מגזרי, אותו הדבר תופס לגבי ברקוביץ. הקונספט שאני הובלתי בעיר בעשור האחרון היה איך אפשר לחיות ביחד ואיך ניתן לרכוש את האמון של כלל הציבורים. עופר לא יודע לעשות את זה".

ברקת המשיך כי "בדבר אחד הוא כן טוב – בפייסבוק וברשתות החברתיות. שם מאוד קל להציג מצגות שווא שהשגת הישגים גדולים. הניכוס של ההישגים לעצמו זה מבחינתי חמור מאוד. הוא לוקח קרדיט על דברים שהוא לא עשה, שהתרומה שלו, אם היא היתה קיימת, היתה שולית. עצם היותו מחזיק תיק לא הופכת אותו לשותף. חלק גדול מהדברים קרו למרות עופר ברקוביץ, למרות שהוא התעמת ולמרות שהוא התווכח. היכולת שלו להוביל תהליכים עם הדרג המקצועי כמעט ולא קיימת. כפי שאני רואה את הדברים אין לו שום יכולות ניהוליות אלא רק כישורי דיבור".

ברקת, שיעזוב את לשכת ראש העיר בעוד חודשיים אחרי עשור, לטובת התמודדות במפלגת הליכוד, מוסיף ומציין: "אני עוזב את העירייה, ולכאורה מה אכפת לי? אכפת לי כי אני רוצה שירושלים תצליח. אני רוצה לראות שהיא נשארת בידיים של מי שיכול לקחת אותה קדימה. לברקוביץ אין את היכולות האלו. אין לו דלת פתוחה במשרד ראש הממשלה ולא נעים לי להגיד, גם לא אצלי. לא הוא יכול להוביל את העיר קדימה. זה גדול עליו. אני רוצה בהצלחתה של ירושלים והטרמפיסט הזה, ברקוביץ, שהצטרף בדרך הוא זלזול בכל האנשים שתרמו הרבה יותר ממנו".

לטענת ברקת, "הדברים שלי לא פוליטיים ולא קשורים בכך שאני תומך בזאב אלקין. אלה אמירות מקצועיות, אמירות שמסבירות ומנמקות מדוע אני חושב שעופר ברקוביץ לא מתאים, ואני עומד מאחורי כל מילה. ראיתי איך אלקין כיו"ר קואליציה בממשלה עשה עבודה מצוינת והסתדר עם כלל המגזרים, וכשר ירושלים הביא תקציבים משמעותיים. וזו הסיבה, והיא אמיתית ועניינית כמי שמכיר את הדברים מבפנים".

מסיעת התעוררות של עופר ברקוביץ נמסר בתגובה: "שיתוף הפעולה של ברקת ואלקין החל במפלגת קדימה. היום ברקת מוכר את ירושלים בקומבינה פוליטית לשותפו הטרמפיסט זאב אלקין. כבר שנתיים משמשת ירושלים כמקפצה עבור ברקת. ברקת ואלקין השתמשו ומשתמשים בציבור הדתי לאומי ככלי לברית עם העסקנים החרדים, ומעלו באמון הציבור הממלכתי בעיר. צר לנו שלמקום הזה הידרדר ניר ברקת, ואמירותיו מאפיינות את אחרון העסקנים. הציבור הירושלמי עם עופר והתעוררות. הציבור הירושלמי מאס בעסקנות ובדילים. הציבור הירושלמי מבקש מנהיג מחובר לשטח, שמכיר את העיר, ועובד בשבילה כבר עשור, וישמור על היכולת של כל האוכלוסיות לחיות בה, אחת לצד השנייה ולא אחת על חשבון השנייה. עופר ברקוביץ הוא ראש העיר הבא של ירושלים".