Hadas Parush/Flash90

ברקת: יוסי דייטש לא יכול להיות ראש עיר כי הוא מגזרי

ראש העיר ניר ברקת, התומך במועמדותו של זאב אלקין יוצא במתקפה נגד המועמדים בעלי הסיכוי לרשת את מקומו. את עופר ברקוביץ כינה "טרמפיסט" ובתגובה ספג חזרה: "ברקת מוכר את ירושלים בקומבינה פוליטית לשותפו הטרמפיסט זאב אלקין"
 • איך עושים כל־כך הרבה כסף מסטארט־אפ?

  תוכן מקודם

 • "עניה סוערה" העבירו את שמכם לתפילת שר התורה ביום הושענא רבה.

  תוכן מקודם

 • "הם עברו מספיק בחיים, תעזרו לי לשמח אותם" ברכי מתחננת לעזרה

  תוכן מקודם

 • 8 ילדים מבקשים עזרה: נשארנו לבד בלי אמא

  תוכן מקודם

"תפקיד ראש העיר גדול על עופר ברקוביץ בשלוש מידות", כך אומר השבוע בשיחה עם "כל העיר" ראש העיר ניר ברקת על המועמד לראשות העיר עופר ברקוביץ, יו"ר סיעת התעוררות. "כל התהליכים שקרו בירושלים בשנים האחרונות קרו למרות ברקוביץ. בכל הדיונים בעירייה הוא התעסק בתפל ולא בעיקר. התעסק בשוליים, בכבוד. כמי שהיה פעם יחצן הוא המשיך להתעסק בענייני יחצנות", תוקף ברקת את ברקוביץ, וממשיך: "הוא בלוף גדול. היה יחצן ונשאר יחצן. הוא לא מבין מאקרו. אי אפשר להוביל את ירושלים בלי ראיית מאקרו".

"נוצרה דינמיקה שבה הוא מחדד את המאבק המגזרי בעיר", אומר ראש העיר ברקת. "הוא משדר לחילונים – 'אני אגן עליכם מפני החרדים'. זה לא טוב לירושלים. זה יקצין ויביא את המרוץ הזה ל'חרדים נגד חילונים'". ברקת הוסיף, "אחת מהסיבות שבגללן אני תומך באלקין היא שהוא יודע לעבוד עם חרדים. הוא לא אנטי חרדי, הוא לא אנטי דתי והוא לא אנטי חילוני. הנושא הזה גדול על ברקוביץ. אין לו יכולת לרכוש אמון של אנשים ששונים ממנו. לתפיסתי, וכפי שאני אומר ליוסי דייטש, שהוא לא יכול להיות ראש עיר כי הוא מגזרי, אותו הדבר תופס לגבי ברקוביץ. הקונספט שאני הובלתי בעיר בעשור האחרון היה איך אפשר לחיות ביחד ואיך ניתן לרכוש את האמון של כלל הציבורים. עופר לא יודע לעשות את זה".

ברקת המשיך כי "בדבר אחד הוא כן טוב – בפייסבוק וברשתות החברתיות. שם מאוד קל להציג מצגות שווא שהשגת הישגים גדולים. הניכוס של ההישגים לעצמו זה מבחינתי חמור מאוד. הוא לוקח קרדיט על דברים שהוא לא עשה, שהתרומה שלו, אם היא היתה קיימת, היתה שולית. עצם היותו מחזיק תיק לא הופכת אותו לשותף. חלק גדול מהדברים קרו למרות עופר ברקוביץ, למרות שהוא התעמת ולמרות שהוא התווכח. היכולת שלו להוביל תהליכים עם הדרג המקצועי כמעט ולא קיימת. כפי שאני רואה את הדברים אין לו שום יכולות ניהוליות אלא רק כישורי דיבור".

ברקת, שיעזוב את לשכת ראש העיר בעוד חודשיים אחרי עשור, לטובת התמודדות במפלגת הליכוד, מוסיף ומציין: "אני עוזב את העירייה, ולכאורה מה אכפת לי? אכפת לי כי אני רוצה שירושלים תצליח. אני רוצה לראות שהיא נשארת בידיים של מי שיכול לקחת אותה קדימה. לברקוביץ אין את היכולות האלו. אין לו דלת פתוחה במשרד ראש הממשלה ולא נעים לי להגיד, גם לא אצלי. לא הוא יכול להוביל את העיר קדימה. זה גדול עליו. אני רוצה בהצלחתה של ירושלים והטרמפיסט הזה, ברקוביץ, שהצטרף בדרך הוא זלזול בכל האנשים שתרמו הרבה יותר ממנו".

לטענת ברקת, "הדברים שלי לא פוליטיים ולא קשורים בכך שאני תומך בזאב אלקין. אלה אמירות מקצועיות, אמירות שמסבירות ומנמקות מדוע אני חושב שעופר ברקוביץ לא מתאים, ואני עומד מאחורי כל מילה. ראיתי איך אלקין כיו"ר קואליציה בממשלה עשה עבודה מצוינת והסתדר עם כלל המגזרים, וכשר ירושלים הביא תקציבים משמעותיים. וזו הסיבה, והיא אמיתית ועניינית כמי שמכיר את הדברים מבפנים".

מסיעת התעוררות של עופר ברקוביץ נמסר בתגובה: "שיתוף הפעולה של ברקת ואלקין החל במפלגת קדימה. היום ברקת מוכר את ירושלים בקומבינה פוליטית לשותפו הטרמפיסט זאב אלקין. כבר שנתיים משמשת ירושלים כמקפצה עבור ברקת. ברקת ואלקין השתמשו ומשתמשים בציבור הדתי לאומי ככלי לברית עם העסקנים החרדים, ומעלו באמון הציבור הממלכתי בעיר. צר לנו שלמקום הזה הידרדר ניר ברקת, ואמירותיו מאפיינות את אחרון העסקנים. הציבור הירושלמי עם עופר והתעוררות. הציבור הירושלמי מאס בעסקנות ובדילים. הציבור הירושלמי מבקש מנהיג מחובר לשטח, שמכיר את העיר, ועובד בשבילה כבר עשור, וישמור על היכולת של כל האוכלוסיות לחיות בה, אחת לצד השנייה ולא אחת על חשבון השנייה. עופר ברקוביץ הוא ראש העיר הבא של ירושלים".

כתבות קשורות

מתקפה חריפה: "בנט נתן נאום ריק מול אולם ריק ובזבז מילים ריקות"
בנט נואם באו"ם על הממשלה: "החל כטעות פוליטית והפך למטרה לאחדות"
עֽוֹמְסֵֽי עֲרָבָֽה לְהַקִּֽיף מִזְבֵּֽחַ: הושענא רבה בכותל ובפסגת הר הזיתים • תיעוד
אֲנִי וָהוֹ הוֹשִׁיעָה נָּא: הושענא רבה באתרא קדישא מירון על ציון הרשב"י
בשמחת בית השואבה בביתר עילית: חולה קורונה מאומת
לשאוב דליים של שמחה לכל השנה: קצר ולעניין על שמחת תורה • צפו
כִּי בַסֻּכּוֹת הוֹשַׁבְתִּי • עריכת השולחן לכבוד החג בחצה"ק ספינקא
וְהָיוּ לַאֲחָדִים בְּיָדִי • האדמו"ר משאץ אשדוד בנענועים
אחרי יותר מחודש שלא כונס ובצל הביקורת: קבינט הקורונה יתכנס בראשון
זֽוֹעֲקֶֽיךָ תּוֹשִֽׁיעַ • האדמו"ר מטעמעשוואר בנענועים
עריכת השולחן לכבוד האושפיזין בחצה"ק קוזמיר
האדמו"ר מראחמסטריווקא בעריכת השולחן לכבוד הרגל
אין לי מעצמי כלום הכל ממך יתברך • הרב יחיאל מאיר צוקר • צפו
הוֹשַׁע נָא • האדמו"ר מקאמארנא בנענועים
חידושים נפלאים לשמחת תורה • הרב דוד חבושה • צפו
האדמו"ר מסקולען ירושלים בתפילה מול מקום המקדש
פִּנַּת יִקְרַת • רבה של ירושלים הגרש''מ עמאר בנענועים
תיעוד: חג הסוכות בחצר הקודש קאמארנא בית שמש

3 תגובות

 1. הבן אדם מדבר מתוך גאווה, כאילו הוא בעל הבית על ירושלים. הוא המבין, הוא המוצלח והוא מתכנן להתקדם בחיים. רבות מחשבות בלב איש. יתכן מאוד שעוד כמה חודשים הציבור ישכח שהיה כזה אדם שקרו לו ניר ברקת.

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו