כך אומר ראש המל"ל לשעבר, האלוף במיל' יעקב עמידרור, שהוסיף כי לפי שעה יש להמשיך בפעולות הכירורגיות לבלימת ההתבססות האיראנית, אך יש להיערך גם למחמה של ממש. על הקרב הצפוי באידליב: "יהיה האכרזי מכולם"

המערכה נגד ההתבססות האיראנית בסוריה: ראש המל"ל לשעבר, האלוף במילואים יעקב עמידרור, מתייחס הבוקר להסכם האסטרטגי בין דמשק לטהרן ואומר: "ההסכם הזה היה צפוי. הצבא הסורי נפגע במהלך הלחימה בשטחו והיה ברור שהוא ייבנה מחדש. אסד צריך את זה בעיקר לצורכי פנים כדי לדכא את המרד הסוני הבא שעוד יבוא".

בראיון ל'רדיו ללא הפסקה' הוא הוסיף: "המכה שהסונים חטפו בפעם הזו הייתה קשה מאוד, וכעת מיליציות שיעיות נכנסות למדינה ומשנות את מאזן הכוחות הדמוגרפי. הצבא הסורי ייבנה כעת מחדש והוא יהיה יותר שיעי. יש לזכור שיש אזורים הרוסים לגמרי במדינה ושהמלחמה באזור אידליב עוד לא נגמרה והיא תהיה האכזרית מכל, כל האמצעים יהיו כשרים לסיים את המערכה".

ישראל מגיבה להסכם איראן – סוריה: "נמשיך לפעול"


לדבריו, "אני לא אתפלא אם יהיה שימוש בנשק כימי בקרב האחרון, כי אין לשני הצדדים מה להפסיד. אינני יודע מה האמריקאים יעשו בנידון אך אסד רוצה להשאיר שריטה עמוקה לאויביו כדי למנוע את הפעם הבאה".

עמידרור שרטט תמונת מצב מורכבת באשר לפעולות הנדרשות של ישראל לנוכח המצב. "אני חושב שבניית הכוח האיראני העצמאי בסוריה היא דבר שישראל צריכה להיות מוכנה לצאת עליו למלחמה. צריך לעשות הכל כדי למנוע את הדבר הזה. אנחנו עלולים לצאת למלחמה מאוד לא פשוטה שתכלול גם את חיזבאללה".

לדבריו, "עלינו להמשיך בפעולות הכירורגיות שלנו לעת עתה ולהעצים אותם ככל שהכח הצבאי והמודיעיני שלנו מאפשר, אך עלינו לבחון איך זה עלול להיגמר. במקרה הזה אסור להפסיק. אני מעריך שלמשטר אסד לא יהיה לעת עתה אינטרס להעמיד במבחן את כח האש שלנו, אך בהמשך היכולת הסורית תתפתח, והאווירה האסטרטגית עלולה להשתנות".

נתניהו בכור בדימונה: "מי שמאיים עלינו בכלייה, מעמיד עצמו בסכנה דומה"

לבנון 2? שלושת השלבים של נסראללה בדרך להשתלטות על הגולן הסורי

לקראת מלחמה? צפו בטנקים הצה"ליים נערכים ברמת הגולן