צילום: פלאש 90

דיווח: גם יאיר נתניהו חשוד בתיק 4000; החקירות יסתיימו בעוד חצי שנה

חברת החדשות: במשטרה חושדים כי בנו של רה"מ סייע לאמו, רעיית רה"מ, בלחץ שנועד להטות את אתר האינטרנט וואלה לסיקור חיובי כלפי נתניהו. מהמשפחה נמסר: "מזלה של הכלבה קאיה שהלכה מהעולם לפני שהספיקו לצרף גם אותה למעגל החשודים"

 • 40 שנה ראשי הישיבות מתכנסים לכבודה של תורה

  תוכן מקודם

 • 'דקות לפני השקיעה' כך נודע לליבי (25) שבעלה נהרג במירון

  תוכן מקודם

 • איך אספר לילדים שאבא נפטר? סערי קרויס בשחזור קשה

  תוכן מקודם

 • מארז תנובה חגיגי עד הבית! תנובה מחלקת לכם מארזים שווים עד הבית. נכנסים, משחקים, ויכולים לזכות! למה אתם מחכים? שחקו עכשיו >>

  תוכן מקודם

תיק 4000: גם בנו של רה"מ נתניהו, יאיר נתניהו, חשוד בסעיף שוחד בפרשת בזק – וואלה. כך נחשף הערב בחברת החדשות.

ע"פ הדיווח, גם שרה וגם יאיר חשודים יחד עם ראש הממשלה בתיק שוחד, כשעל פי חשד המשטרה השניים היו הזרוע המבצעת שלו בלחץ על איריס אלוביץ' ומנכ"ל וואלה!NEWS אילן ישועה, על מנת להטות את אתר האינטרנט וואלה לסיקור חיובי כלפי נתניהו.

מטעמה של משפחת נתניהו נמסר: "גם על הכלבה קאיה מצאנו כתבה חיובית בוואלה. מזלה של קאיה שהלכה מהעולם לפני שהספיקו לצרף גם אותה למעגל החשודים בשוחד. אין גבול לאבסורד".

המשטרה: רעיית ר"מ חשודה בשוחד; פרקליטיה: "אז אמרו"


כזכור, נציג המשטרה בדיון בתיק 4000 (פרשת בזק-וואלה) הודיע היום (חמישי) רשמית כי רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, חשודה בקבלת שוחד בפרשה, כך דווח ב'הארץ'. נציג המשטרה הוסיף כי ישנן ראיות לכך שבני הזוג נתניהו, בעלי בזק שאול אלוביץ' ורעייתו היו מודעים כולם למשמעות הכלכלית של פעולותיהם. זאת במענה לשאלת עורכת הדין של הגב' אלוביץ' אם שרה נתניהו ידעה כי תמורת הסיקור האוהד יינתנו לבזק הטבות שלטוניות.

עורכת הדין טענה כי המדינה מפלה בין הגב' אלוביץ', שרכושה נתפס בידי המשטרה, לבין רעיית ראש הממשלה, וציינה כי "אף אחד מנכסיה של הגברת נתניהו לא נתפס".

נציג המשטרה התייחס להתקדמות החקירה ואמר כי "ישנם אנשים שלא נחקרו עדיין בתיק", אך מדבריו לא היה ברור אם מדובר בחשודים או בעדים. נציגת הפרקליטות אמרה בדיון כי החקירה בתיק 4000, שהפכה גלויה לפני כחצי שנה, מתבצעת "במהירות, ביעילות ולשביעות רצוננו". לדבריה, "החקירה מצויה בשלבים מתקדמים. ישנן פעולות חקירה נוספות שנדרשות ולפי ההערכה, התיק יועבר לפרקליטות בחצי השנה הקרובה".

פרקליטיה של שרה נתניהו מסרו בתגובה לדיווח ב'הארץ': "מה חדש ב'חשד' האבסורדי הזה? אז המשטרה אמרה. לא היו דברים מעולם".

לפני כשבוע הגיעו חוקרי רשות ניירות ערך והמשטרה למעונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו כדי לחקור אותו בפרשת בזק-וואלה, המכונה תיק 4000. החקירה נמשכה כארבע שעות. ככל הנראה זו הפעם האחרונה שהחוקרים מגיעים לראש הממשלה על-מנת לסגור את הקצוות האחרונים בחקירה.

מטעמו של ראש הממשלה נמסר לאחר החקירה כי "אחרי החקירה הוא בטוח שתיק 4000 קרס סופית. הנתונים מוכיחים באופן חד משמעי שהסיקור על נתניהו ב'וואלה' בתקופת אלוביץ' נותר שלילי כפי שהיה כש'וואלה' היה בבעלותו של עמוס שוקן, ולא השתנה כהוא זה כשנתניהו נהיה שר תקשורת. לעומת זאת, דווקא שרי תקשורת אחרים, לאחר כניסתם לתפקיד, הם שזכו לזינוק אדיר בסיקור חיובי – לא רק ב'וואלה', אלא גם בכלי תקשורת מרכזיים בישראל. איש אינו טוען, ובצדק, שיש בכך פסול מסוים. אבל דווקא אצל נתניהו שיפור כזה לא היה, ולכן גם מן הטעם הזה תיק 4000 מתפורר".

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן מסר השבוע עדות בתיק, ברשות ניירות ערך. החוקרים רצו לדעת כיצד ארדן פעל כשר התקשורת לעומת נתניהו ומה הייתה המדיניות שלו כלפי בזק, וארדן העיד על הרפורמות שקידם. נתניהו עומת בחקירתו עם עדות זו של ארדן.

2 תגובות

הולכים על הנסיך, הם יודעים שהא הולך להתמודד בפריימריז בעתיד הנראה לעין לכן עושים סיכול ממוקד עוד לפני שיספיק לעשות צעד פולטי כל שהוא

רשעים בני רשעים. ציונים נגד הממשלה של עצמם. כשמסתכלים במראה מה רואים? פרצופים של כלבים.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן