גינוי מקיר לקיר: מפגינים בדרום תל אביב שרפו את תמונתו של השר דרעי

מאות פעילי ימין ותושבי שכונות דרום תל אביב הפגינו נגד מדיניות הממשלה בסוגיית המסתננים. מספר מפגינים העלו באש תמונות של השר דרעי, צעד שגרר גינויים מכל קצוות הקשת הפוליטית. בש"ס קוראים לפתוח בחקירה פלילית

קרוב לאלף פעילי ימין ותושבי השכונות בדרום תל אביב השתתפו הלילה (חמישי) ב"הפגנת זעם" נגד מדיניותה הרופסת (לטענתם) של הממשלה בנושא הטיפול במסתננים.

המפגינים קראו קריאות בגנות נתניהו, דרעי ושרים נוספים. כמה מהם אף העלו באש תמונות של שר הפנים, מה שגרר גינויים מכל קצוות הקשת הפוליטית.

סגן שר האוצר, יצחק כהן, שיגר מכתב ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה שיורה על פתיחת חקירה פלילית. "מעשים דומים הובילו בעבר לאלימות קיצונית ומסוכנת. אני קורא לכם שלא לעבור לסדר היום על המעשה החמור ולטפל בכל חומרת הדין במסיתים. אסור לשתוק על פעולות מסוג זה!", כותב כהן.

לדבריו, "מיותר לציין כי שר הפנים הרב דרעי הוביל בממשלה את הקו הבלתי מתפשר להחזרת המסתננים לארצותיהם ואף גרש אלפים רבים עד כה במסגרת המשפטית שהותרה לו, ומזעזע להיווכח כיצד מעוותים את המציאות ואת האמת בדרום תל אביב. אותם בריונים שדחו את מתווה ראש הממשלה ושר הפנים הרב דרעי לפתרון בעיית המסתננים בדרום ת״א וגרמו לדחייתו, מפגינים הערב נגד שר הפנים ושורפים את תמונתו. יש להוקיע את הבריונות שאין מקומה במדינתנו העלולה להידרדר לשפיכות דמים. אני דורש להורות על פתיחת חקירה פלילית על הסתה לאלימות נגד שר בכיר בישראל, ויפה שעה אחת קודם".

ח"כ ינון אזולאי הציג דרישה דומה, והסביר: "חופש הביטוי אינו יכול לסבול קריאות לרצח בכלל וכנגד שר בממשלה בפרט, וחומרת המעשה מחייבת התערבות מצד גורמי אכיפת החוק. נוכח האיום המופנה כלפי שר הפנים אבקש כי השר ארדן יציב אבטחה לשר הפנים עד לבירור העניין והסרת האיום כלפיו".

ח"כ מיכאל מלכיאלי: "הערב נחצה קו אדום מסוכן, שעלול לגרום למדרון חלקלק. אני דורש משרת המשפטים איילת שקד להורות על פתיחת חקירה בחשד להסתה חמורה כנגד שר הפנים. במקביל, קורא לכל המפלגות מכל הקשת הפוליטית ולפעילים שדואגים תדיר למסתננים, לגנות ולהוקיע זאת".

השר זאב אלקין: "אני מגנה מכל וכל את שריפת תמונות השר דרעי בהפגנה בתל אביב. דרישתם של תושבי דרום תל אביב מהממשלה לפתור את בעיית המסתננים היא דרישה צודקת. אפשר להבין אפילו את כעסם על הממשלה בגלל שהבעיה טרם נפתרה, למרות שבית משפט העליון לצערי כבל את ידי הממשלה והכנסת והרחיק את הפתרון כשביטל פעמיים את החקיקה של הכנסת. אבל שום דבר לא מצדיק שריפת תמונות של איש ציבור. נחצה כאן קו אדום!".

שר התיירות יריב לוין: "ראש הממשלה ושר הפנים עושים כל מאמץ על מנת לפתור את בעיית המסתננים, והמחאה המופנית כלפי השר דרעי אינה מקובלת, אינה לגיטימית וראויה לכל גינוי. האחריות למצב מוטלת על כתפי בג״ץ אשר פעם אחר פעם מטרפד כל ניסיון חקיקה אשר יביא לפתרון הסוגיה".

יו"ר 'יחד', אלי ישי: "יש לי ביקורת חריפה על התנהלות השר דרעי בסוגיית המסתננים, וסבור כי הוא לא עושה דיו בכדי לפתור את מצוקת תושבי דרום ת״א. אך מכאן ועד לשרוף את תמונתו, הדרך רחוקה. גם במאבק יש קווים אדומים שאסור לחצות. מצוקת התושבים ברורה, אך ראוי שיבחרו בדרכי מחאה ראויות יותר. המטרה לא תושג באלימות".

2 תגובות

הכל מתחיל מקיצונים שקוראים לעצמם "חרדים" ומשמיצים את החכי"ם בצורה אנטישמית נוראה,
ואח"כ כבר אין פלא שחילונים שמאלנים כבר יקצינו בכך

המפגינים תומכי אלי ישי

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן