צילום: פלאש 90

"שריפת התמונה של דרעי מוכיחה עד כמה זול דמם של החרדים בישראל"

'יהדות התורה' מתייצבת לצדו של יו"ר ש"ס ומגנה בחריפות את שריפת תמונתו בהפגנה אמש בדרום תל אביב. גפני: "חציית קו אדום". ליצמן: "הסתה פרועה ומסוכנת". אייכלר: "מעשה נפשע". ואיך מגיבים במטה המאבק של דרום תל אביב?

 • ביום המסוגל ג' בשלח שידור חי מביתו של מרן שה"ת, הצטרפו 》

  תוכן מקודם

 • אמירת פרשת המן שתים מקרא ואחד תרגום ביחד עם מרן שה"ת הגר"ח קניבסקי

  תוכן מקודם

 • שטר הפרנסה יחתם עבורכם מחר ע"י גדולי הדור!

  תוכן מקודם

 • שלא תדעו, אבל אם חלילה כן, אז כדאי שתדעו!

  תוכן מקודם

המערכת הפוליטית ממשיכה לסעור בעקבות שריפת תמונתו של יו"ר ש"ס ושר הפנים, אריה דרעי, בהפגנה בדרום תל אביב אמש. "עם כל ההבנה לצער של התושבים, שאנו מזדהים עם כאבם, לשרוף תמונות של השר הרב אריה דרעי זו חציית קו אדום. אם הדבר היה תלוי בו – הבעיה הייתה נפתרת. זו מדיניות ממשלה שתלויה גם בבגץ. שריפת התמונה היא מעשה חמור שיכולה להתדרדר למקומות מסוכנים. אני מצפה שיחזרו בהם מהמעשה", מסר יו"ר ועדת הכספים ויו"ר דגל התורה, משה גפני.

סגן שר הבריאות ח״כ יעקב ליצמן: "הזדעזעתי ממקרה שריפת תמונת ידידי שר הפנים הרב אריה דרעי. זוהי חציית קו אדום של ויכוח לגיטימי שמבטאת הסתה פרועה ומסוכנת, שאסור להשלים עימה כלפי שר מכהן, נציג ציבור וכל אדם אחר. אני מגנה את המעשה הפסול וקורא למשטרה למצות את הדין עם מבצעיו”.

ח"כ ישראל אייכלר: "המעשה הנפשע שאירע אמש בדרום תל אביב, בשריפת תמונתו של שר הפנים הרב דרעי, מוכיח עד כמה זול דמם של החרדים בישראל. אם היו שורפים תמונה של איש ציבור מהשמאל או שופט עליון, המדינה היתה בוערת. התקשורת היתה לוחצת וכל השרים היו מתייצבים במיסדר הגינויים, כעדר מפוחד.. כבר עברו יותר מ 15 שעות וטרם שמענו על מעצר של מי מהמסיתים שתמונתם גלויה ומפורסמת".

"ידידי הרב אריה דרעי, אני מחזק אותך, בתפקידך האחראי. אל תירא ואל תיחת. המשך להרבות כבוד שמיים בשליחותך הציבורית ויהי נועם השם עליכם. כל כלי יוצר עליך לא יצלח", הוסיף אייכלר.

נתניהו מגנה את שריפת תמונת דרעי: "למעשים כאלה אין מקום בתוכנו"


ממטה מאבק תושבי דרום תל אביב נמסר בתגובה לגל הגינויים: "אם נתניהו ודרעי, ושאר חברי ממשלת הימין, שטוענים השכם והערב כי הם פועלים למען דרום תל אביבי ותושביה, היו טורחים לגנות את מלחמת הכנופיות שמשתוללת ברחובות שלנו ולא היו מפקירים אותנו לחסדי המסתננים ולגחמות המשטרה, לא היינו נדרשים למיצג כזה. כל מיצג אמנותי, חריף ככל שיהיה, מתגמד לעומת בכייה של אישה אחת שפחדה להגיע אתמול להפגנה כי הסודנים מהחמארה מול ביתה איימו לרצוח את הבן שלה.

חבל שהיה צורך במיצג אמנותי תמים בדמות שריפת תמונה כדי שתחזרו להתייחס למצוקה שלנו. מתברר כי רוצחים שמשוחררים לרחובות, מסתננים שמאיימים על אזרחים, ומרחב ציבורי שנשלט כולו על ידי אוכלוסייה עוינת, שווים הרבה פחות מתמונה ומצית.
עשר שנים שורפים לנו את החיים, אז עכשיו נזכרתם?

ובכל זאת עכשיו, אחרי שהצלחנו להסב את תשומת לבך, אנחנו מצפים לראות עבודה. ומהר. כי נקודת האל-חזור קרובה מאוד".

2 תגובות

התחסדות מגוחכת.
הרי חרדים שורפים תמונות ובובות חדשים לבקרים…..

שריפת תמונה של יהודי ע"י יהודי אחר מראה עד כמה רחוקים הציונים מלהיות יהודים בכלל.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו