התבטאות מקוממת, על גבול האנטישמית, נשמעה מפיו של ראש העיר המכהן של ירושלים ניר ברקת, אשר נפגש עם יוסי דייטש בבקשה כי יסיר את מועמדותו לתפקיד, ובכך יגדיל את סיכויו של השר זאב אלקין, הנתמך על ידי ברקת לרשת את מקומו

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, שהודיע כי לא יתמודד לקדנציה נוספת לתפקיד לאחר שהחליט להצטרף אל המערכת הפוליטית הארצית, הביע כבר מספר פעמים את דעתו כי מועמד חרדי אינו מתאים לעמוד בראשות העיר, ולא משנה מי האיש ומה מעשיו. עצם עובדת היותו חרדי – בעייתית בעיני ברקת.

הפרשן הבכיר נחום ברנע, חשף בטורו השבועי ביום שישי האחרון בעיתון ידיעות אחרונות כי יוסי דייטש, אותו הוא מכנה "המועמד המוביל בבחירות לעיריית ירושלים" בעקבות הסקרים הצופים לו ניצחון, נפגש לאחרונה עם ברקת, שביקש מדייטש להסיר את מועמדותו לתפקיד.

הסיבה לכך, נעוצה בעובדה כי ברקת תומך במועמדותו של השר זאב אלקין לראשות העיר ירושלים, ונכון לעכשיו, נראה כי מועמדותו של דייטש מונעת מאלקין לנצח את המירוץ, שכן הוא זקוק לתמיכה חרדית על מנת לגבור על עופר ברקוביץ'. כאמור, ברקת ביקש מדייטש לוותר על מועמדותו.

ברנע חשף תמלול חלקי מתוך אותה פגישה:

"נכון שאתה חושב שאני, כמו שאני, לא ראוי להיות ראש העיר?", התריס דייטש.

"נכון", אמר ברקת.

דייטש לא הרפה. "אילו הייתי מוריד את הזקן והחליפה, האם הייתי ראוי?", שאל.

"כן, בטח", אמר ברקת.

"אז לא אני הבעיה", סיכם דייטש. "החזות שלי היא הבעיה. אתה פוסל אותי בגלל המראה שלי".

ברנע מתייחס לעובדה זו, ולפיה שופטים חרדי על פי מראהו ולא על פי מעשיו וכותב כי זה "מעוות ומקומם". ברנע מוסיף: דייטש הוא איש טוב, אומרים לי יריביו. כל אחד מהם ישמח לבנות עליו את הקואליציה שלו לאחר שייבחר. דייטש הוא איש טוב, אומרים לי אנשים שעבדו איתו בעירייה. הוא בן אדם, הוא חבר. חוות דעת חיוביות כאלה הן מחזה לא שכיח בפוליטיקה. בירושלים השבטית, המקוטבת, הן עניין נדיר.

ברקת: יוסי דייטש לא יכול להיות ראש עיר כי הוא מגזרי