שליח ארצות הברית למזרח התיכוו, ג'ייסון גרינבלט, מפרסם הבוקר מאמר ב'ישראל היום' בו התייחסות למצב המדיני והביטחוני באזור: "פתרון הסכסוך עם הפלשתינים לא יפתור סכסוכים אחרים באזור, מפוכחים לגבי אי ודאויות שמצפות לנו"

במאמר מיוחד שהוא מפרסם הבוקר ב'ישראל היום' אומר שליח ארה"ב למזרח התיכון ג'ייסון דב גרינבלט כי "במהלך 19 החודשים האחרונים, במרדף אחר שלום בין ישראלים לפלשתינים שנראה מרוחק וחמקמק, זכיתי לחוויות רבות עוצמה עם אנשים באזור. ישראלים ופלשתינים, צעירים וזקנים, חילונים ודתיים, מוסלמים, נוצרים ויהודים, אינם בטוחים לגבי סיכויי השלום, וספקנותם מוצדקת בהחלט.

למרות האתגרים הידועים, תושבי האזור ומסירותם למרדף אחר שלום עוררו בי השראה. לעיתים קרובות אנשים ניגשים לבקש ממני להודות לנשיא דונלד טראמפ על שהחזיר את התקווה לשלום באזור ועל שהביא את העיסוק בו חזרה לשיח היומיומי. אנשים מבינים שזה אתגר בלתי רגיל, מלא מורכבויות מתפתחות, אבל הם תומכים במטרה הנעלה הזו".

לדבריו, " בראש השנה וביום כיפור אלה אתפלל עבור פתרון קבע לסכסוך הישראלי־פלשתיני. אתפלל למען שקט ורוגע עבור אלה החיים באזור עזה – הן ישראלים והן פלשתינים – הסובלים מפעילויותיו הזדוניות של חמאס. אתפלל למען משפחות גולדין ושאול שחמאס יחזיר את הדר ואורון למשפחותיהם. אתפלל עבור משפחות מנגיסטו וא־סייד, שחמאס יחזיר את אברה ואת הישאם אליהן. אני מקווה שתצטרפו אלי בתפילות אלה. שה' יברך אותנו עם שנה של סיפוק, בריאות, מהות, אושר ושלווה. שה' יפיץ את משכן השלום, مالسمال & peace the אצל ארה"ב, בעלות בריתה וחבריה".