צילום: פלאש 90

"לא שמענו אותו אז": המשנה ליועמ"ש חושף את הצביעות של ברק

המשנה ליועמ"ש, רז נזרי, מגיב לביקורת של רה"מ לשעבר על מנדלבליט עם תזכורת שהוא היה מעדיף לשכוח • על חקירות נתניהו: "ניר חפץ הביא מאות קלטות שמכילות אלפי שעות. ההחלטה לא תתקבל ב2018 אלא ב2019, מקוה שבחלק הראשון שלה"

בשבועות האחרונים מרבה ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר, אהוד ברק, למתוח ביקורת חריפה על התנהלות היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בחקירות נתניהו, תוך שהוא מאשים אותו בסחבת מכוונת במטרה למסמס אותן.

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, רז נזרי, הגיב הבוקר לדברים והזכיר לברק את פרשת העמותות מראשית המילניום. "היו לנו טענות גם איך לא קיבלנו החלטה בעניין עמותות אהוד ברק לפני הבחירות…שם החקירה לקחה 4 שנים ולא שמעתי אותו קורא לזרז את החקירה".

לדברי נזרי בועידה המשפטית השנתית של לשכת עורכי הדין, "ניר חפץ הביא מאות קלטות שמכילות אלפי שעות שמע".

המפכ"ל: "טעיתי כשהתבטאתי"; היועמ"ש: "החלטות בהקדם האפשרי"


כשנשאל מתי תתקבל ההכרעה בתיקי נתניהו, השיב זנרי: "אני לא יכול לתת תשובה…זה לא יקרה עוד יותר מדי זמן. ההחלטה לא תתקבל ב2018 אלא ב2019. מקווים שבחצי הראשון שלה".

עו"ד ליאת בן ארי, פרקליטת מיסוי וכלכלה וראש הצוות המלווה את חקירות ראש הממשלה, הגיבה אף היא לטענות על סחבת מצד רשויות האכיפה בתיקי נתניהו. "קל להגיד שצריך לקבל הכרעה בתיק 1000 לחוד ובתיק 2000 לחוד, אבל גם לתיק 4000 יש משמעות גדולה. זה מה שאנחנו עוסקים בו יום-יום, שעה-שעה".

לדבריה, "אנחנו עושים כמיטב יכולתנו, אבל קיצור הזמן לא יכול לבוא על חשבון בירור האמת. זאת אחריות ואני לא מוכנה להמליץ משהו שלא אהיה בטוחה בו בגלל לחץ של זמן".

נמהר? בגלל דיווח מוטעה: אהוד ברק קרא "לצאת לרחובות"

מה יש לו להסתיר? הפניה הבהולה של ברק לערוצי החדשות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *