אבו מאזן דרש תמורה מדינית משמעותית ופסילת כל צוות המתווכים של טראמפ, כולל חתנו של הנשיא. הממשל עדכן את הרשות כי הצגת "עסקת המאה" תידחה ואותתו לאבו מאזן שאם יחזור לשולחן יוכל עוד להשפיע ולא יקבל מוצר מוגמר

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הציע, באמצעות שליחיו ליו"ר הרשות פלסטינית אבו מאזן לרדת מהעץ ולהפגש איתו פנים אל פנים, עוד החודש בניו יורק בשולי עצרת האו"ם, כך דווח הערב ב'חדשות 2'. הממשל עדכן את בכירי הרשות הפלסטינית כי הצגת מתווה טראמפ למה שכונה "עסקת המאה" תידחה עד לאחר בחירות האמצע לקונגרס בראשית נובמבר ואולי אף אל תוך שנת 2019 אם ישראל תיכנס לבחירות.

ההזמנה הזו של טראמפ מגיעה לאחר מסע דילוגים שערך כאן באזור מקורבו, רון לאודר, שפגש גם את נשיא מצרים וגם את מלך ירדן עבדאללה, שהביע נכונות לסייע בחידוש הקשר שנותק ובסיום החרם של הפלסטינים על הבית הלבן בעקבות הכרזת ירושלים כבירת ישראל.
דחיית פירסום התוכנית אמור לאותת לאבו מאזן שאם יחזור לשולחן יוכל עוד להשפיע ולא יקבל מוצר מוגמר.

לדברי מקורות אמריקניים אבו מאזן הציב תנאים לפגישה ובסביבתו הבהירו כי היא לא תוכל להתקיים ללא תמורה מדינית משמעותית, כזו שתשיב את האמון בין הצדדים. תנאי נוסף הוא פסילת כל צוות המתווכים של טראמפ: לא רק השליח המיוחד ג'ייסון גרינבלט כפי שפורסם ב'ישראל היום' אלא גם את חתנו גארד קושנר – בשורה התחתונה אבו מאזן ממשיך להפנות את הגב לנשיא ארצות הברית.

הפלסטינים: התנאי לחזרתנו למו"מ – החלפתו של גרינבלט

בתוך כך, הערב התקיים במעונו שגריר  ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן בהרצליה טקס הרמת כוסית לראש השנה ובדבריו התייחס פרידמן לנושא הפלסטיני, "‏משטר טראמפ שחט את הפרות הקדושות בנושא הפלסטיני. חשבו הרבה שנים שאם רוצים לפתור את הבעיה זורקים עליה כסף. הוצאנו 10 מיליארד דולר בסיוע על הפלסטינים אבל הבנו שהכסף הזה לא מקרב אותנו במילימטר לסוף הסכסוך. הכסף הזה רק משרת את הנצחת הפליטות ואת המשך הסכסוך". פרידמן הוסיף כי "‏אנו עובדים כדי ליצור את הפלטפורמה המתאימה כדי להעביר אליה את הכסף שלנו… כדי שתושבי האזור יהנו ממנו".