משרד החוץ של פרגוואי הודיע כי שגרירות פרגוואי בישראל תועבר מירושלים חזרה לתל אביב. ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה את משרד החוץ לסגור את שגרירות ישראל בפרגוואי: "ההחלטה החריגה של פרגוואי שתעיב על היחסים בין המדינות"

התחרטו? לאחר המעבר החגיגי של שגרירות פרגוואי בירושלים, משרד החוץ של המדינה הדרום האמריקנית הודיע כי שגרירות פרגוואי בישראל תועבר מירושלים לתל אביב. לפי ההודעה, הוחלט לבצע את השינוי לאחר בחינה מחדש. שר החוץ של פרגוואי לואיס אלברטו קסטיליוני אמר כי החלטתו של הנשיא הקודם הוראסיו קארטס, בימיו האחרונים בתפקיד, להעביר את השגרירות מתל-אביב לירושלים היתה "חסרת הצדקה". "פרגוואי רוצה לתרום לחיזוק המאמצים הדיפלומטיים על מנת להשיג שלום יציב והוגן במזרח התיכון", הוסיף.

בתגובה, ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה את משרד החוץ לסגור את שגרירות ישראל בפרגוואי ולהחזיר לירושלים את שגריר ישראל בפרגוואי להתייעצויות. "ישראל רואה בחומרה רבה את ההחלטה החריגה של פרגוואי שתעיב על היחסים בין המדינות" אמר נתניהו.

נשיא פרגוואי, הוראסיו קארטס, אמר בטקס פתיחת שגרירות ארצו בירושלים לפני מספר חודשים כי "לפתיחת השגרירות יש משמעות מיוחדת שמבטאת את הידידות הכנה והסולידריות האמיצה בין פרגוואי לישראל. הידידות שלנו מבוססת על עקרונות משותפים כגון דמוקרטיה, סובלנות וכבוד, חוסר אפליה ודו-קיום בשלום".

נשיא פרגוואי לנתניהו: "ההחלטה שלי בסך הכל מכירה בהיסטוריה"