מתוך דף הפייסבוק הרשמי של משרד החינוך ברשות הפלשתינית

לא רק קורבין: בכירים מהאיחוד האירופי השתתפו בתערוכה אנטישמית

נציגים בכירים מהאיחוד האירופי השתתפו בתערוכה אנטישמית בחסות הרשות הפלשתינית. "שוב אנו נוכחים לראות כי המעורבות האירופית ההומניטרית לכאורה בשטחי יהודה ושומרון היא רק כיסוי". בתערוכה: קריקטורות נגד ישראל, צה"ל וטראמפ

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

 • "פעמיים בן" הסגולה הפלאית של ר' חיים פלאג'י זיע"א

  תוכן מקודם

 • טעים להכיר- שוקו תנובה מתחדש בעיצוב ובטעם! תנובה משדרגת את השוקו במיוחד בשבילכם, באריזה חדשה וטעם נהדר!

  תוכן מקודם

 • טעים להתחדש - שוקו תנובה באריזה חדשה! שוקו תנובה הטעים שכולנו מכירים, באריזה ומתכון חדשים!

  תוכן מקודם

נציגים בכירים מהאיחוד האירופי השתתפו בתערוכה אנטישמית שהתקיימה במקבץ הלא חוקי חאן אל אחמר הסמוך לכפר אדומים. תערוכה התקיימה בחודש אוגוסט מטעם משרד החינוך והחקלאות הפלסטיניים ובהשתתפות שר החינוך סברי ציידם והשר ל"ענייני מאבק בהתנחלויות", ווליד עאסף.

תנועת רגבים חשפה את התערוכה במסגרת המעקב שהיא מנהלת אחר המתרחש בחאן אל אחמר. כזכור, לאחר עשור של מערכה משפטית שהובילו תנועת רגבים ופורום עוטף ירושלים, בג"ץ דחה השבוע את העתירות מטעם הרשות הפלשתינית שדרשו להקפיא את פסק הדין שניתן לפני כחודשיים להריסת המאחז הבלתי חוקי. השופטים קבעו כי מדובר בפסק דין חלוט ואישרו את מתווה הפינוי לשכונה שמדינת ישראל הכשירה בעשרות מליוני שקלים.

העיתונאי ישי פרידמן ממקור ראשון פרסם הבוקר (שישי) כי בהצגת התערוכה ובנאומים השתתפו בין השאר נציגי ארגוני או"ם כמו סוניה עזאם, נציגת אונסק"ו ברמאללה ונציגת יוניצ"ף ברמאללה, ג'נבייב בוטין. לצד שגריר דרום אפריקה ברשות הפלסטינית, נראתה גם הילדה הארלדסטאד נציגת נורבגיה ברשות הפלשתינית, וכן נציגים מבריטניה, הולנד וגרמניה. זיהוי הדמויות נעשה בעזרת חוקרי עמותת ngo מוניטור.

בציורים מוצגת ישראל כתמנון מפלצתי שבזרוע אחת שלו הוא חונק ילד ערבי ובזרועו השניה עוקר בית ספר, כנסיות ואת מסגד אל אקצה. איורים אחרים הציגו את חיילי צה"ל מכוונים את נשקיהם לילדות. באחד הציורים נראית דמותו של נשיא ארה"ב טראמפ יושב בתוך טנק, וחייל ישראלי מוביל את הטנק לעבר ילד ערבי. בקריקטורה נוספת, מוצגת ישראל כנשר בעל אף מעוקל, בדומה לציורים שהתפרסמו בעיתון הנאצי "דר שטירמר".

"שוב אנו נוכחים לראות כי המעורבות האירופית ההומניטרית לכאורה בשטחי יהודה ושומרון היא רק כיסוי", אומר ישי חמו, רכז הפעילות של רגבים ביהודה ושומרון. "מדובר בפנים חדשות של אותה אנטישמיות ישנה. במקרים אלו האמת נחשפת ואנו מברכים על כך", אומר חמו.

"כבר שנים ארוכות שהמימון האירופי מאפשר לרשות הפלשתינית להשתולל בבניה בלתי חוקית כדי להשתלט על שטח הנמצא תחת שליטה ישראלית, במטרה לייצר רצף טריטוריאלי בשליטת הרשות הפלשתינית. מדינת ישראל חייבת להרוס את מאחזי הרשות הפלשתינית, בהתאם לפסק הדין שנתן בג"ץ השבוע, ולפעול בחריפות באמצעים דיפלומטיים נגד נציגים זרים השותפים בבניה ובהסתה".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן