רגע לאחר סגירת תיק החקירה נגדו, מסכם יו"ר עמותת 'מתנת חיים', הרב ישעיהו הבר, את השנה הקשה וחושף את שיחת הטלפון המצמררת שמנעה ממנו להרים ידיים • וגם: על האינטרסים האפלים שמאחורי הרדיפה והלקח לקראת יום הדין

"זו הייתה תקופה מאוד מאוד קשה. הקושי הגדול בתקופה הזו היה בעיקר העלבון שחשו תורמי הכליה": כך אומר יו"ר עמותת 'מתנת חיים', הרב ישעיהו הבר, לאחר סגירת תיק החקירה המופרך נגדו.

בראיון שהעניק לחברת החדשות מגולל הרב הבר את מה שהוא והעמותה עברו בתקופת החקירה. "נחקרו מאוד בני אדם, והובהר מעל כל ספק שלא היה שום תמורה כספית. ידעתי מי עומד מאחורי זה, אני יכול להסתובב עם לב מלא וטעון על כך שנעשה לי עוול. רק תחשוב שיש בני אדם שמרוויחים מיליון שקלים על כליה במדינות עולם שלישי, ואני מחלק אותן בחינם", הוא אומר.

העיתונאי שבישר לרב הבר על סגירת התיק משחזר את השיחה המרגשת


במהלך השיחה עם העיתונאי יאיר שרקי הודה הרב הבר: "היה רגע שהרגשתי שאני נשבר מהתקופה הקשה הזו של החקירה ושאני לא מסוגל להמשיך יותר".

ומה בכל זאת החזיק אותו? הרב הבר מספר: "בשעה שש בבוקר, קיבלתי שיחת טלפון מאישה והיא בכתה לי בכי גדול שהבן שלה, שנודע לו שמתקיימת חקירה – הוא איבד את התקווה שיקבל השתלה"…התקווה היחידה שהחזיקה אותו עם רצון לחיות, הייתה ההבטחה שלנו שנעזור לו. הגברת סיפרה שהוא ניסה במהלך הלילה לשלוח יד לנפשו. ואז ביקשתי לדבר איתו והבטחתי לו שעד שלא יעבור השתלה אני לא סוגר. לפני חודש ברוך השם מצאנו לו תורם כליה והוא עבר השתלה. באותו יום חזרתי הביתה, אמרתי לאשתי: 'עכשיו אנחנו יכולים לסגור'. אבל אנחנו לא רוצים".

הרב הבר מסכם את השנה הקשה עם לקח אקטואלי לימים אלו: "הפרשה שלנו התחילה יום אחרי ראש השנה שעבר, והסתיימה יומיים לפני ראש השנה הקרוב. זה לא יכול להיות משהו יותר גדול מזה, אז זה נותן לנו קצת באמת תזכורת לדין שעומד בפנינו והלוואי שגם אנחנו וכל עם ישראל יצאו זכאים בדין".