צילום: פלאש 90

ברכות מימין וגינויים משמאל: התגובות לסגירת נציגות אש"ף בארה"ב

המערכת הפוליטית מגיבה למהלך האנטי-פלסטיני האחרון של ממשל טראמפ: נתניהו ויתר חברי הקואליציה פרסמו מיד במוצאי החג תגובות נלהבות. באופוזיציה, מנגד, תקפו: " טראמפ הופך את ארצות הברית למדינה לא רלוונטית בעולם"

במערכת הפוליטית הזדרזו להגיב, מיד במוצאי החג, להחלטת ממשל טראמפ על סגירת נציגו אש"ף בארה"ב. "ארה"ב קיבלה את ההחלטה הנכונה באשר לנציגות אש"ף בוושינגטון. ישראל תומכת בפעולות האמריקניות שנועדו להבהיר לפלסטינים שהסירוב למו"מ והנסיונות לתקוף את ישראל בפורומים בינלאומיים לא יקדמו את השלום", כתב ראש הממשלה נתניהו.

סגן השר ח"כ מייקל אורן: "אבו מאזן והפלסטינים התרגלו במשך השנים להפר הסכמים בחופשיות וללא כל השלכות. לדוגמא – הסעיף בהסכמי אוסלו האוסר עליהם לפעול להכרה במדינה פלסטינית מחוץ למשא ומתן עם ישראל. עם סגירת הנציגות הפלסטינית בוושינגטון, הממשל האמריקאי לא משנה את כללי המשחק, אלא פשוט מחזיר אותם לאחר שנים רבות של הזנחה. יש לציין שבניגוד לממשלים קודמים שתגמלו את הפלסטינים על שזנחו את המו"מ עם ישראל, הנשיא טראמפ גובה מחיר. ראינו בעבר שהענקת מתנות לפלסטינים רק מרחיקה אותם מהשיחות ועל כן, האמריקאים מענישים אותם בכדי להחזיר אותם".

שר המודיעין ישראל כ״ץ: "אני מברך על יוזמתו של נשיא ארה״ב ⁦‪לאזרוח הפליטים הפלשתינים בירדן, סוריה, לבנון ועירק. בעיית הפליטים הונצחה ע״י מנהיגי ערב והפלשתינים, כמנוף לדרישה המופרכת ״לזכות השיבה״ ולניסיון להביא לחורבנה של ישראל, וטוב שתעלם מן העולם".

יו״ר הכנסת, יולי (יואל) אדלשטיין: ״"אני מברך על החלטתו של הנשיא טראמפ לסגור את נציגות אש״ף בוושינגטון. הנציגות הזו לא עסקה בקידום השלום אלא בהפצת שנאה והסתה. בשורה טובה לשנה החדשה!‬".

יו"ר סיעת ש"ס בכנסת וחבר ועדת חוץ וביטחון, ח"כ יואב בן צור: "אני מברך על המהלך החשוב, הממשל האמריקאי בהנהגת הנשיא טראמפ ממשיך לחשוף את פרצופו האמתי של אש"ף וארגונים מסוכנים נוספים ומבהיר להם שאדמת ארה"ב לא תהיה שטח הפקר לפיתוח תשתיות טרור נוספות".

באופוזיציה, מנגד, תקפו את ההחלטה. ח"כ עיסאוי פריג' (מרצ): "טראמפ הופך את ארצות הברית למדינה לא רלוונטית בעולם, ונתניהו מוחא לו כפיים. מי שאומר שסנקציות ומדיניות חד צדדית יתרמו לחידוש המשא ומתן, הוא או אדיוט או שקרן. החד צדדיות האמריקאית רק מרחיקה את המשא ומתן ומשחקת לידי כל מי שלא מעוניינים בפתרון הסכסוך".

2 תגובות

הופך את השמאל הישראלי ללא רלוונטי
כמה מילוני פלשתינים עניים לא יפילו את ארצות הברית העשירה

השמאל גינה את עצמאות ישראל ב48 הכול אסור לעשות ואף פעם זה לא הזמן

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן