עשרות חרדים הפגינו בליל שבת במחאה על חילולי השבת במסגרת העבודות של הרכבת הקלה בגבול בני ברק. גאב"ד בני ברק הביע את כאבו ואת מחאתו על חילול השבת "כמה בעלי הון גדולים שפרצו את השבת כמו בת"א שילמו ביוקר"

עשרות חרדים הפגינו בליל שבת באתר בעבודות של הרכבת הקלה של נת"ע בגבול בני ברק – פתח תקווה במחאה על העבודות שמתקיימות במקום בסופי השבוע ובחגים.

בדרשת שבת תשובה ע"י גאב"ד בני ברק הגרמי"ל לנדא שליט"א בבית כנסת הגדול בב"ב בפני קהל רב, הביעה הרב את כאבו ואת מחאתו על חילול השבת בעבודת "הרכבת הקלה" בפרט בבני ברק העיר המפורסמת בעולם כולו בשמירת השבת, "יש חילוק בין מחלל שבת בצינעא לבין מחלל שבת בפרהסיא, חילול שבת בבני ברק הוא סוג מיוחד של חילול שבת בפרהסיא, דבר שהי' מובן מאליו, בזמן חתימת ההסכם, אשר הוסכם בלי לחץ והפגנות ונחתם ברוח טובה ומתוך הבנה שבבני ברק לא יחללו את השבת".

"ומכאן אנו פונים בבקשה של כל העיר , אל הבעלים החדשים של חב' "דניה סיבוס" , – יהודי שומר תומ"צ – השבת לא נשארת חייבת לא לשומריה ולא למחלליה, כמה בעלי הון גדולים שפרצו את השבת כמו בת"א שילמו ביוקר. ועוד הרבה דוגמאות, אני אינני יודע אם בידך לעצור את חילול השבת, אבל קמי שמיא גליא , ואם זה בידך, קל או קשה, אני פונה אליך בשם עיר התורה והחסידות עשה למנוע את חילול השבת ותזכה לברכת השבת".

בעיתונים החרדים דווח ביום שישי כי "רבנים וראשי הציבור הבהירו, כי הרעיון הנואל להבדיל בין עבודות בחלק העליון של הפרויקט והחלק התחתון – דינו להידחות על הסף. ראשית, איש אינו יכול להסכים ולא תהיה הסכמה, לעבודות בעבי האדמה, בימי שבת קודש וחגי ישראל. גם אם אמת הדבר שהעובדים או חלקם אינם יהודים, זה אינו מתיר את העבודות. תושבי בני ברק, רבני העיר, ואבות העיר וצמרת העיריה, ימשיכו להיאבק עד לסיכול המזימה להמשיך לחלל את השבת בעיר השבת, בני ברק".

העיתונים הוסיפו כי "הדרישה היא שלא יהיו חילולי שבת בפרויקט הכריה כלל וכלל. אם הדרישה לא תיענה, וחלילה וחס יהיו חילולי שבת בשבת הקרובה, בין בחלק העילי ובין במעמקי האדמה – הציבור יצטרך להיערך, ולפעול בכל הדרכים הציבוריות, למניעת חילולי השבת. תושבי בני ברק נחושים שלא להסתפק במחאות, במודעות, בכתבות בעיתונות, והם מתכוונים לפעול בכל דרך ראויה כדי לסכל את הפגיעה בשבת קודש, שנעשית בבוטות ובברוטליות, בלי כל התחשבות".

בבני ברק הבהירו: המשך העבודות בשבת יוציאו עשרות אלפים למחאה