לדברי חביליו הוא פורש כדי להבטיח ראש עיר ציוני לירושלים. על פי ההסכם שנחתם, במידה וברקוביץ יזכה בראשות העיר הוא ימנה את חביליו לסגנו. ברקוביץ קרא לרחל עזריה לפרוש מהמירוץ ולהודיע על תמיכתה במועמדותו

בפאנל מיוחד שנערך בבית הספר "בויאר", הודיע יו"ר תנועת "מצילים את ירושלים", על הסרת מועמדותו מהמירוץ לראשות עיריית ירושלים ותמיכה במועמדותו של יו"ר תנועת התעוררות, עופר ברקוביץ'. בדברים שנשא, אמר חביליו, כי הגיע למסקנה ברורה שהאיש המתאים ביותר להוביל את ירושלים בשנים הבאות, הוא עופר ברקוביץ, שאהדתו מתעצמת, הן בשטח והן בסקרים השונים שעל פיהם, הוא המועמד המוביל לזכייה. לפיכך הכריז חביליו כי תנועת "מצילים את ירושלים" בראשותו, תתמוך במועמדותו של ברקוביץ לראשות העיר ותתרכז בקידום הצלחתה בבחירות למועצת העיר.

עופר ברקוביץ בירך על החלטתו של חביליו ואמר: "יוסי חביליו גילה אחריות. הצעד שלו נבון ומתבקש. אני סמוך ובטוח כי תמיכתו של חביליו תייצר סחף של הציבור הממלכתי בירושלים שיתלכד סביב מועמדותי כדי שאנהיג את ירושלים. יחד, נחזק אותה ונמשיך לשרת נאמנה את תושביה. יוסי פעל רבות למען ירושלים, הוא אדם מנוסה ורציני וחשוב שישרת את תושבי ירושלים כחבר מועצה וכסגן ראש העיר".

יוסי חביליו הוסיף וחתם את דבריו בקריאה לרחל עזריה לגלות אחריות, לפרוש מהמירוץ ולתמוך בפומבי במועמדותו של ברקוביץ, שכן ברור לכל כי אין ביכולתה לזכות בראשות העיר ואחוזי התמיכה שלה, הם אלו המפרידים בין ברקוביץ והציבור הממלכתי לבין זכייה בראשות העיר.

על פי ההודעה, הוסכם כי במידה וברקוביץ ייבחר לראשות העיר, ימונה יוסי חביליו לסגנו.