הרשויות בארצות הברית ביטלו את אישורי השהייה של בני משפחתו של השגריר הפלסטיני בוושינגטון, סגרו את חשבונות הבנק שלהם ודרשו מהם לעזוב את ארה"ב באופן מיידי. בשבוע שעבר הודיעה ארה"ב על סגירת נציגות אש"ף בוושינגטון

הרשויות בארצות הברית ביטלו את אישורי השהייה של בני משפחתו של השגריר הפלסטיני בוושינגטון חוסאם זומלוט, סגרו את חשבונות הבנק שלהם ודרשו מהם לעזוב את ארה"ב באופן מיידי – כך אמר זומלוט עצמו. לדבריו, מדובר בחלק מאמצעי הלחץ שמפעיל ממשל טראמפ נגד הפלסטינים.

זומלוט, מקורבו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, לא שהה על אדמת ארצות הברית בעת ביטול האשרה, שכן הוחזר לרמאללה לפני מספר חודשים כמחאה על מדיניות ממשל טראמפ נגד הפלסטינים, ובמרכזה העברת השגרירות בישראל לירושלים חרף ההתנגדות הפלסטינית למהלך השנוי במחלוקת.

בשבוע שעבר, אמר השגריר הפלסטיני לסוכנות הידיעות "AP" כי ניתן לצוות הנציגות הפלסטינית חודש אחד לעזוב את ארצות הברית, זאת בהמשך להודעת ממשל טראמפ לפיה הנציגות תיסגר.לדבריו, ההחלטה לא תרתיע את עמו מהשאיפה לכינון מדינה פלסטינית שבירתה מזרח ירושלים. "איבדנו את הממשל האמריקני אבל הרווחנו את זכויות עמנו", הוסיף.

ביום שני בשבוע שעבר הודיעה ארה"ב על סגירת נציגות אש"ף בוושינגטון. ממחלקת המדינה האמריקנית נמסר כי נעשו מאמצים משמעותיים לכינון שלום יציב בין ישראל לפלסטינים, אך עם זאת ההנהגה הפלסטינית לא קידמה צעדים לחידוש המשא ומתן עם ישראל וגינתה את תוכנית השלום האמריקנית עוד בטרם הוצגה.