ח"כ אמסלם התייחס ליוזמה להורדת אחוז החסימה: "אנחנו מדברים על זה כבר כמה חודשים, אחוז החסימה עומד כיום על כמעט חמישה מנדטים, אני חושב שצריך לתקן את זה". על הוועדה למינוי בכירים: "אם זה תלוי בי, אתמול הוועדה כבר לא הייתה קיימת"

יו"ר הקואליציה דודי אמסלם התייחס הבוקר ליוזמה של הורדת אחוז החסימה בבחירות לכנסת, אותה רוצה לקדם נתניהו: "אנחנו מדברים על הורדת אחוז החסימה כבר כמה חודשים", אמר אמסלם. לדבריו, המהלך הזה ייעשה רק בהסכמת המפלגות השותפות בקואליציה "לא נעשה שום דבר בלי הסכמת שותפי הקואליציה, שאנחנו נרצה להקים איתם את הממשלה הבאה. בסופו של דבר זה תלוי בשאר המרכיבים, אם חלקם לא יסכימו, נקדם את זה".

בראיון ל'רדיו 103' אמר אמסלם כי "אחוז החסימה עומד כיום על 3.25%, כמעט חמישה מנדטים. המחנה הלאומי איבד כמעט 100 אלף קולות ואני חושב שצריך לתקן את זה". כשנשאל האם שיקולים פוליטיים שכאלה אמורים להשפיע על נושא כמו אחוז החסימה, אמר אמסלם כי "זה שיקול לגיטימי, אם השיקול היה רק פוליטי היינו מורידים את אחוז החסימה עוד יותר", והסביר, "בבחירות אתה צריך להביא לפועל את רצון הציבור. הדבר הכי נכון למדינת ישראל היא שכל אדם – קולו יבוא לידי ביטוי, זה העיקרון המנחה, אבל אז מגיע עניין המשילות, כמה מפלגות אתה רוצה בכנסת ואתה משחק עם זה".

כשנשאל האם העלאת אחוז החסימה הייתה טעות, אמר יו"ר הקואליציה כי "כשאתה עושה שינויים, אתה מזיז ואז מתקן, הקפיצה הקודמת הייתה גדולה מדי. בגדול המהלך מתבקש וזה לגיטימי לעשות מהלך שלנו. חלק מהתוצאה שקרתה מהעלאת אחוז החסימה היה הרשימה המשותפת. לפעמים אתה טועה ומתקן, כרגע זה יותר מדי גבוה, אז אנחנו מתקנים".

בראיון ל'כאן ב' התייחס האמסלם לסוגיית אי הארכת כהונתו של המפכ"ל רוני אלשיך, ולפעילות הוועדה למינוי בכירים האחראית למינוי המפכ"ל הבא. "אם זה תלוי בי, אתמול הוועדה כבר לא הייתה קיימת. מה שקורה זו התפרקות של הדרג הפוליטי שמעביר סמכויות לדרג המנהלי. הממשלה זה הגוף היחיד שנבחר על ידי הציבור וצריך לנהל את המדינה".

על ביקורת בג"ץ נגד הצבעה של ראש הממשלה בנימין נתניהו בנושא מינוי המפכ"ל אמר יו"ר הקואליציה: "אני מניח שראש הממשלה לא ישתתף בהצבעה על מינוי המפכ"ל. בית המשפט פסל מינוי של שני אנשים ראויים לוועדה למינוי בכירים כי הם מכירים את ראש הממשלה. זו חוצפה ועזות מצח".

עוד אמר אמסלם: "אני לא מייחס את הביקורת שלי על המשטרה לרוני אלשיך. מעולם לא התבטאתי בסוגיה של האם המפכ"ל צריך ללכת או לא. מינוי מפכ"ל במדינת ישראל הוא לשלוש שנים, וכל המפכ"לים למעט אחד כיהנו במשך שלוש שנים. אבל כל להקת המעודדות של השמאל התחילה לעודד את אלשיך. משטרת ישראל צריכה לעבור שינוי מאוד גדול בנושא החקירות, וזה דורש גם שינויי חקיקה מאוד גדולים בנושאי זכויות אדם".