לדברי הבכיר "הממשל האמריקני יהיה מוכן לפתוח מחדש את המקום במידה והפלסטינים ישובו לשולחן המו"מ עם ישראל". בתוך כך, דווח כי קושנר וגרינבלט יצאו לסבב חדש באזור במטרה לדון ב"עסקת המאה" אך התכנית תוצג רק בחודש נובמבר

בכיר אמריקני התייחס למדיניות ממשל טראמפ ביחס לפלסטינים, ואמר כי "ארה"ב מוכנה לשקול מחדש את נושא המימון של אונר"א במידה והארגון ישנה את דרכי פעולתו ויחלק את המימון שהוא מקבל". הבכיר אמר את הדברים לאתר החדשות "ערבייה נט". נוסף על כך, הוא התייחס לסגירת נציגות אש"ף בוושינגטון ואמר כי "הממשל האמריקני יהיה מוכן לפתוח מחדש את המקום במידה והפלסטינים ישובו לשולחן המו"מ עם ישראל". עוד הוסיף כי "זכות השיבה היא אחת מהסוגיות ההסדר הסופי אך אנחנו לומדים על פתרונות חלופיים וצודקים לבעיית הפליטים בכללותה".

בתוך כך, דווח כי חתנו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ויועצו הקרוב, ג'ארד קושנר, וג'ייסון גרינבלט, שליחו של טראמפ למזרח התיכון יצאו לסבב חדש באזור במטרה לדון ב"עסקת המאה". עם זאת, על פי הדיווח ב"ערבייה נט", התכנית האמריקנית לשלום בין ישראל והפלסטינים תוצג רק בחודש נובמבר, לאחר שייערכו בחירות אמצע הקדנציה בארה"ב.

אתמול דווח כי הרשויות בארצות הברית ביטלו את אישורי השהייה של בני משפחתו של השגריר הפלסטיני בוושינגטון חוסאם זומלוט, סגרו את חשבונות הבנק שלהם ודרשו מהם לעזוב את ארה"ב באופן מיידי. לדברי זומלוט מדובר בחלק מאמצעי הלחץ שמפעיל ממשל טראמפ נגד הפלסטינים.

זומלוט, מקורבו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, לא שהה על אדמת ארצות הברית בעת ביטול האשרה, שכן הוחזר לרמאללה לפני מספר חודשים כמחאה על מדיניות ממשל טראמפ נגד הפלסטינים, ובמרכזה העברת השגרירות בישראל לירושלים חרף ההתנגדות הפלסטינית למהלך השנוי במחלוקת.

בשבוע שעבר, אמר השגריר הפלסטיני לסוכנות הידיעות "AP" כי ניתן לצוות הנציגות הפלסטינית חודש אחד לעזוב את ארצות הברית, זאת בהמשך להודעת ממשל טראמפ לפיה הנציגות תיסגר.לדבריו, ההחלטה לא תרתיע את עמו מהשאיפה לכינון מדינה פלסטינית שבירתה מזרח ירושלים. "איבדנו את הממשל האמריקני אבל הרווחנו את זכויות עמנו", הוסיף.

ביום שני בשבוע שעבר הודיעה ארה"ב על סגירת נציגות אש"ף בוושינגטון. ממחלקת המדינה האמריקנית נמסר כי נעשו מאמצים משמעותיים לכינון שלום יציב בין ישראל לפלסטינים, אך עם זאת ההנהגה הפלסטינית לא קידמה צעדים לחידוש המשא ומתן עם ישראל וגינתה את תוכנית השלום האמריקנית עוד בטרם הוצגה.