בצל הדרישה לחשוף את "הבכיר הישראלי" שהוזכר בכתב האישום נגד מנהל הקמפיין של טראמפ, ולכאורה סייע לו לקדם את נשיא אוקראינה לשעבר, משמיע סגן שר החוץ באותה עת, דני איילון, גירסה שמגבירה עוד יותר את סימני השאלה

סערת "הבכיר הישראלי": דני איילון, מי ששימש סגן שר החוץ ב-2012 (הזמן בו אירעה ההתרחשות המדוברת) אומר הבוקר: "אני מאוד מקווה שנדע בקרוב מיהו הבכיר הישראלי…זה נכון שלפי הפסיקה האמריקאית לא מפרסמים שמות של אלו שאינם נאשמים אך המקרה הזה זה לא קשור לפסיקה האמריקאית כי לא מדובר באזרח אמריקאי. יש לזה עניין בציבור הישראלי ולאינטרס הביטחוני. לממשלת ישראל יש את האמצעים לקבל את החומר לדעת במי מדובר".

בראיון ל'רדיו ללא הפסקה' השמיע איילון את גירסתו לאירועים באופן שמעצים משמעותית את סימני השאלה. "ההודעה על מעורבותו של בכיר ישראלי שיצאה בשפה הרוסית היא דבר חריג ביותר. כל הזירה הייתה דוברת אוקראינית ולכן מוזר שההודעה לא יצאה בשפה זו כמו גם בשפה האנגלית. זה דבר שלא מקובל לעשות…עד שזה לא התפרסם אתמול לא ידעתי על ההודעה הזו".

איילון נשאל ע"י המראיינת: "אתה מטיל פצצה לתוך חדר השידור שלנו כעת. תסביר בבקשה את דבריך".

איילון: "אני לא מכיר את העניין, אך חושב שבגלל החשיבות לביטחון הלאומי של ישראל עליה לעשות הכל כדי לקבל את השם באופן רשמי או לא רשמי. זה דבר חשוב ביותר גם לניקיון הפוליטי וגם לביטחון הלאומי שלנו. צריך לחבר את הנקודות ולזכור שההודעה הזאת וההשחרה של טימושנקו הייתה האינטרס של פוטין, שרצה שינוקוביץ' ימשיך לשרת את מטרותיה של רוסיה. היה לו חשש שטימושנקו תגבר עליו וזה היה הקו האדום מבחינתו".

איילון נשאל: אתה אומר בעצם שפוטין, באמצעות ינוקוביץ', הפעיל בכיר בישראל כדי שישרת את האינטרסים שלו? והשיב: "נכון. הבנתי גם מהתקשורת שמנפורט ציין במיילים הודעת שמחה ואמר 'עשינו את זה'. כמובן שצריך לחקור הזה".

באופוזיציה דורשים לחשוף: מי הבכיר הישראלי ששיתף פעולה עם מנפורט?