לאחר כישלון המשא ומתן בין שלומי אמונים לדגל התורה, עלה הדיין הרב סילמן אל בתיהם של הגר"ח קנייבסקי והגר"ג אדלשטיין שהכריעו כי דגל התורה תריץ את סגן ראש העיר ירושלים, יצחק פינדרוס, לראשות העיר אלעד

בהוראת מרן הגר"ח קנייבסקי ובתמיכת מרן הגר"ג אדלשטיין, יתמודד סגן ראש העיר ירושלים, יצחק פינדרוס, שאף כיהן בעבר בראשות העיר ביתר עילית – לראשות העיר אלעד.

ההכרעה התקבלה בעקבות כישלון המשא ומתן בין שלומי אמונים לדגל התורה בשאלת התמיכה במועמדותו החוזרת של ישראל פרוש לראשות העיר אלעד. השאלה כעת היא האם ש"ס תתמוך במועמדותו של פינדרוס, כאשר ההערכה היא כי התשובה חיובית.

הדיין הגר"י סילמן, ששמע בחודשים האחרונים את שיקולי הצדדים השונים בתוך דגל התורה ואף שמע את טענותיה של שלומי אמונים העלה על הכתב את הכרעתו: "לאחר שנעשו ניסיונות רבים להגיע להסכם שבו ירוץ ר"ע מוסכם מטעם דגה"ת ושלו"א ועד עתה לא עלה בידינו אע"פ שנעשו מצד דגל התורה ויתורים במטרה להגיע להסכם מקובל על שני הצדדים, נכנסתי היום יום ב' לבתי גדו"י שליט"א והצגתי בפניהם את הדברים ולאחר שמיעת הדברים, המליצו למפלגת דגה"ת לתמוך בהרב יצחק פינדרוס שליט"א לראשות העיר, אשר הוא איש שידיו רב לו למען ציבור בני התורה".

את מכתבו מסיים הרב סילמן: "וה' יעזור שהשלום והשלווה ישררו במחנינו ובברכת גמר חתימה טובה".

במהלך החודש האחרון הציע סגן השר מאיר פרוש, יו"ר סיעת שלומי אמונים לח"כ משה גפני, יו"ר סיעת דגל התורה לפנות להליך בוררות או דין תורה מסודר, אך לא נענה. בתגובה טוענים בשלומי אמונים כי אי כיבוד ההסכם בעיר בית שמש, משחררת אותם ממחויבות לכיבוד ההסכם בעיר אלעד, ולכן, גם כעת כאשר דגל התורה מריצה את פינדרוס, ההערכה היא כי שרוליק פרוש יתמודד שוב לתפקיד.

שבוע שעבר שלח פרוש מכתב לגפני: "בשבועות האחרונים, היו חילופי מסרים עם הרב יעקב קנייבסקי שהגיע גם לשלב של החלפת טיוטות, אך לצערינו ביום רביעי האחרון, ד' תשרי בערב שלח לנו הנ"ל 13 שינויים על סעיפים שהיו בידיו וחלקם היו בידיו כשבועיים ולא קיבלנו הערות עליהם למרות שקיבלנו הערות על סעיפים אחרים. בשלב זה זיהינו בוודאות שאינכם מוכנים לקיים איתנו את ההסכם בבית שמש, על כן אנו חוזרים על הודעתינו שאין לכם רשות להעמיד מועמד לראשות העיר אלעד בבחירות הקרובות".