לאחר הפרסומים על 75 יח"ד ליהודים בבית חנינא, מתברר כי מגמת ההתייהדות במזרח ירושלים נמשכת כאשר תוכנית לבניית 220 יח"ד בג'אבל מוכבר צפויה לצאת לדרך. אריה קינג: ״השתמשנו בשמות ערביים, על אפה וחמתה של ממשלת ישראל"

יוזמה של יזמים פרטיים מהארץ ומחו"ל תביא להקמת 220 יח"ד ליהודים על שטח השכונה הערבית ג'אבל מוכבר, כהמשך לשכונת נוף ציון. התוכנית נמצאת בשלבי תכנון מתקדמים וכעת לאחר אישור העירייה, הופקדה התוכנית בוועדה המחוזית ובמידה ותעבור ללא התנגדויות היא צפויה לצאת לדרך בחודשים הקרובים.

יו"ר סיעת מאוחדים ומנהל הקרן לאדמות ישראל אריה קינג חושף כי לפני 6 שנים, ניסה המיליארדר הערבי בשאר מסרי שהוביל את בניית העיר הערבית רוואבי, לרכוש את הקרקע בג'אבל מוכבר. "לפני 6 שנים נודע לנו שהמיליארדר הערבי בשאר מסרי מבקש לרכוש את הקרקע מחברה שעמדה לקראת פשיטת רגל. המו"מ כמעט הבשיל לעסקה ובמקרה כזה הקרקע הייתה עוברת לידיו של מסרי. כדי למנוע זאת ביצעתי גיוס של אג"ח בארץ ובחו"ל והיום ב"ה הקרקע בידיים יהודיות ושייכת לחברת 'שמיני'".

עוד מוסיף קינג כי ״מדובר ביוזמה מבורכת מאוד של יהודים פרטיים על אפה וחמתה של ממשלת ישראל. בימים הקרובים תוגש התוכנית לאחת מוועדת התכנון – 220 יח״ד בהמשך של שכונת נוף ציון בג׳בל מוכבר. הפרויקט מצטרף ל-75 יח״ד שקיבלנו רק בשבוע שעבר – שוב, יהודים פרטיים בבית חנינא. זו טיפה בים לעומת השיטפון שממשלת ישראל ועיריית ירושלים נותנות לערבים לבנות במזרח ירושלים. בבית חנינא לדוגמא, הדרך לקדם תוכניות הייתה להשתמש בשמות ערביים, כי אם קוראים לך מוחמד אתה על האוטוסטרדה, ואם קוראים לך יורם או אריה, חס וחלילה שהתוכנית שלך בכלל תעלה על שולחן הדיונים״, מציין קינג.