הגר"מ מאזוז: מצוה רבה לצאת בחובת מחאה בשבת הקרובה ברחובה של עיר

"זאת השבת שהיתה לסמל לדוגמא ולמופת לכל העולם, וחיקו אותה גם באופן בלתי - מושלם, ראשי הנצרות והאיסלם, נעשתה למרמס בעוונות בפלטרין של מלך עולם", כותב הרב מאזוז על חילולי השבת בבני ברק

ביום שני השבוע הגיע ראש העיר בני ברק, חנוך זייברט, למעונו של מרן ראש הישיבה הגר"מ מאזוז לקבל ברכת חג. במהלך הביקור סיפר ראש העיר לרב על חילולי השבת שהחלו לאחרונה במתחמי עבודות הרכבת בעיר.

הרב כאב מאוד לשמוע על הנגיסה הנוספת בקדושתה של השבת, ולבקשת ראש העיר, כתב קול קורא לצאת להפגין למען כבודה של השבת במכתב מרגש ומיוחד.

וכך כותב הרב במכתבו: "שמועה שמענו ויחרד לבנו. כי זוממים להרוס את מחמד עינינו. ובעיר בני- ברק נזר תפארתנו. קמו זדים לחלל את שבת קודשנו. זאת השבת שהיתה לסמל לדוגמא ולמופת לכל העולם, וחיקו אותה גם באופן בלתי – מושלם, ראשי הנצרות והאיסלם, נעשתה למרמס בעוונות בפלטרין של מלך עולם, אוי נא לנו מה נדבר ומה נצטדק, לפני השי"ת ביום הכפורים אשר בו כל איש נבדק.

"לכן מצוה רבה לכל שלומי אמוני ישראל הדרים בבני- ברק. לצאת בחובת מחאה בשבת הקרובה (פרשת האזינו) ברחובה של עיר. להסביר ולהוכיח לאחינו התועים והטועים, שלא יחללו את השבת בפרהסיא. כי לא זו הדרך ולא זו העיר.

"והקב"ה יעמוד לימין אביון, ותישמר השבת כהלכתה בכל מקום בישראל, ועינינו תחזינה בבוא גואל, ושלום על ישראל. בברכה רבה"

2 תגובות

כבוד הרב, אם כבר, אז ישלח כבודו להפגין גם נגד פעילות השדה תעופה בשבת. ושלא יאמרו לכבודו שמופעל ע"י גויים.. מי כמוכם יודע היטב הלכות שיש איסור מראית העין, אמירה לגוי באיסורים דאורייתא לפחות, וחילול ה' הגדול. מה הפלא שהחברה הזאת רק צוברת הפסדים במליונים. מי יאמר להם, לקראת שבת.. כי היא מקור הברכה. ושכן כתוב בזהר, שמהשבת מתברכים כל ששת הימים. תבטיח להם שהפגנות אלו לא יהיו בסגנון מלחמת ששת הימים.. נעבעך.

ב"ה אני לא תושב בני ברק. אבל בכל זאת אני יהודי. ואני רוצה להשתתף במחאה שתהיה בבני ברק על חילולי קדושת השבת.
ובע"ה כל יהודי בארץ הקדש אם באמת אכפת לו חייב להתייצב למשימה זו כנגד העבודות הנפשעות שמחללות את קדושת העיר החשובה בני ברק.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו