ש"ס ודגל התורה החליטו: מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי ומרן חכם שלום כהן חתמו על קול קורא לתמיכה במשה ליאון בבחירות לראשות עיריית ירושלים. החסידים צפויים לתמוך בזאב אלקין. הקרב על הסיבוב השני, בין אלקין, ליאון וברקוביץ

לקראת הישורת האחרונה במערכת הבחירות המונציפלית, חתמו מנהיגי תנועות 'דגל התורה' ו'שס' מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי ונשיא מועצת חכמי התורה הגר"ש כהן על מכתב תמיכה במשה ליאון לראשות עיריית ירושלים.

בכך מגיעות המפלגות להכרעה סופית על תמיכה בליאון לראשות עיריית ירושלים והדבר ככל הנראה יוביל לפרישת המועמד החרדי יוסי דייטש מהמירוץ. יצוין כי ייתכן פיצול בהצבעה החרדית כשהחסידים יבחרו לתמוך בשר זאב אלקין שעל פי חלק מהסקרים מוביל במרוץ. ייתכן והחלטת דגל ושס אינה וסופית ובקרה וליאון ימשיך לדשדש בסקרים הם ישקלו תמיכה באלקין, לכן הקול קורא של המנהגים הרוחניים של המפלגות טרם התפרסם.

לפני כחודשיים החליטה מזכירות אגודת ישראל כי יוסי דייטש הוא מועמד הסיעה לראשות העיר ירושלים ופרסמה הודעה לפיה, "החליטה להמליץ בפני שותפתה ביהדות התורה, דגל התורה וכן בפני יתר המפלגות, כי המועמד המשותף והמסוכם בבחירות הקרובות לראשות עיריית ירושלים יהיה סגן ראש עיריית ירושלים, הרב יוסי דייטש", במזכירות הוסיפו כי "אנו בטוחים כי אם אכן יהיה מועמדה המוסכם – הוא יהיה ראש העיר הטוב ביותר לירושלים", מה שכנראה כבר לא יקרה.

סגן השר פרוש מסר אז לאחר ישיבת המזכירות כי "נהפוך אבן על אבן בשביל לאחד את היהדות החרדית בירושלים להריץ מעומד חרדי לראשות העיר אני בטוח שכולם יתאחדו בסוף, מה שמונח על השולחן זה להכריז על יוסי דייטש כמועמד, אבל מכאן אנחנו יוצאים לחפש את הדרך לחיבור עם דגל התורה, כפי שהלכנו איתם ביחד עד היום".

כזכור, ליאון התמודד על התפקיד גם לפני חמש שנים וזכה אז לתמיכה של מרבית הציבור החרדי, אך הפסיד לניר ברקת בהפרש של כמה אלפי קולות. אחד המועמדים הנוספים המובילים במירוץ הוא עופר ברקוביץ המייצג את הקול החילוני בעיר וזכה לאחרונה לתמיכת יוסי חביליו שפרש מהמירוץ לראשות העיר. על פי ההערכות באם ייערך סיבוב שני הוא יהיה בין שניים מהשלושה, אלקין, ליאון או ברקוביץ. על התפקיד מתמודדים גם רחל עזריה, חיים אפשטיין ואבי סלמן.