ההתפרעויות על הגדר: שני פלסטינים נהרגו בעימותים עם כוחות צה"ל בגבול רצועת עזה, 46 פלסטינים נוספים נפצעו בעימותים. בנוסף, 20 פלסטינים חצו את הגדר ושבו לרצועה. באירוע נוסף חצו ארבעה חשודים והשאירו חומרי בערה

שני פלסטינים נהרגו בעימותים עם כוחות צה"ל בגבול רצועת עזה. כך דיווח משרד הבריאות הפלסטיני בעזה. לפי הדיווח, העימותים פרצו אמש סמוך למעבר ארז שבצפון הרצועה, ו- 46 פלסטינים נוספים נפצעו בעימותים. בנוסף, 20 פלסטינים חצו במהלך כיפור את הגדר בגבול עזה, ושבו לרצועה. באירוע נוסף חצו ארבעה חשודים את הגדר ומיד חזרו לרצועה, הם השאירו ג'ריקן עם דלק ואמצעי תבערה ליד הגדר.

מדובר צה"ל נמבר כי במהלך יום הכיפורים התקיימו מספר הפרות סדר אלימות בכמה מוקדים לאורך גדר המערכת ברצועת עזה בהשתתפות מאות מפרי סדר. מפרי הסדר הבעירו צמיגים, השליכו בקבוקי תבערה ויידו אבנים לעבר הגדר ולוחמי צה"ל. מספר מפרי סדר השליכו רימון ומטען. אין נפגעים ולא נגרם נזק. הלוחמים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות ובירי בהתאם להוראות הפתיחה באש.

דובר צה"ל עדכן כי "כוח צה״ל זיהה שני חשודים שחצו את גדר המערכת בדרום רצועת עזה. החשודים נעצרו סמוך לגדר והועברו לתחקור כוחות הביטחון. על החשודים לא נתפס נשק. במהלך היום כ- 20 חשודים חצו את גדר המערכת בדרום רצועת עזה. אחד מהם ריסס בצבע עמדה צבאית. החשודים חזרו לשטח הרצועה. באירוע נוסף חצו ארבעה חשודים את הגדר ומיד חזרו לרצועה, הם השאירו ג'ריקן דלק ואמצעי תבערה ליד הגדר".