אחרי החלטת דגל וש"ס, אגו"י ממשיכה בתמיכתה ביוסי דייטש במירוץ לראשות העיר. בינתיים, אלקין וליברמן ממשיכים לריב ובישראל ביתנו מגיבים לתגובה שבאה בתגובה לתגובה וחוזר וכעז"ה: "האשמותיו של השר לענייני אופורטיוניזם מצביעות על אובדן עשתונות"

לקראת הבחירות לראשות עיריית ירושלים התכנסה הבוקר ישיבת ועדת השמונה של ראשי אגודת ישראל ובה הוחלט כי המועמד החרדי הרב יוסף דייטש שקיבל את ברכתם של מרנן ורבנן חברי מועצת גדולי התורה, הוא המועמד לראשות העיר ירושלים.

אמש חתמו מנהיגי תנועות 'דגל התורה' ו'שס' מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי ונשיא מועצת חכמי התורה הגר"ש כהן על מכתב תמיכה במשה ליאון לראשות עיריית ירושלים.

משה ליאון מסר כי "התמיכה של תנועת ש"ס ושל תנועת דגל התורה בי, מרגשת ומחממת את הלב, ונושאת בשורה בעבורי ובעבור תושבי העיר. תמיכה זו מצטרפת לתמיכתם של ציבורים גדולים ומגוונים בי, וללא ספק מהווה נדבך חשוב מאד בדרכי להיבחר לתפקיד ראש העיר. אני מלא תקווה ואמונה ומשוכנע שאוכל לדאוג לירושלים ולתושביה ובעזרת השם להחזיר אותה לימיה הגדולים".

בתוך כך, בבית היהודי הכריזו היום על תמיכה בזאב אלקין במירוץ לראשות עיריית ירושלים. לדברי יו"ר המפלגה נפתלי בנט "ידידי זאב אלקין הוא הבחירה הנכונה לציבור הירושלמי – איש לאומי בעל תפיסת עולם ימנית מובהקת, אשר פעל רבות למען עם ישראל ומדינת ישראל לאורך שנותיו הרבות בזירה הציבורית. כשר לענייני ירושלים ומורשת פעל השר אלקין רבות לקידום מעמדה של עיר הבירה, ואני משוכנע כי ניסיונו הרב ישמש לו לעזר בהובלת העיר בשנים הקרובות".

אלקין בירך על התמיכה בו ומסר כי "אני רואה בשותפות עם הבית היהודי בירושלים חיבור ערכי ומשמעותי של ציבור גדול בעיר שתורם רבות לחיזוקה והתפתחותה של העיר, התמיכה של הבית היהודי מצטרפת לתמיכתם של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שרי וחברי כנסת של הליכוד, ראש העיר היוצא ניר ברקת ועשרות אלפי ירושלמים מכל הציבורים בעיר חילונים, מסורתיים, דתיים וחרדים שטובת ירושלים עומדת לנגד עיניהם".

בינתיים מתפתח ריב בין השר זאב אלקין לבין מפלגת ישראל ביתנו על רקע הודעת אלקין מאמש כי "נחשפה תכניתם של דרעי וליברמן שוב לנסות ולהשתלט על ירושלים ולהריץ שוב את משה ליאון שזוכה בכל הסקרים לתמיכה חד ספרתית של התושבים. לצערי,טובת ירושלים אינה עומדת לנגד עיניהם, אלא דילים פוליטיים ואינטרסים זרים המסכנים את עתידנו כאן בירושלים".

ליברמן אמר היום כי "זו בכיינות והתחמקות מאחריות, במקום שייקח אחריות ויגיד נכשלתי לגייס תמיכה בליכוד. אלקין וברקת מנסים להשתלט על הליכוד, שיחליט אם הוא חבר פרלמנט או חבר בלהקה…".

אלקין מצידו לא נשאר חייב והשיב: "תגיד לירושלמים שהחלטת עם חברך אריה דרעי להשתלט על ירושלים בגלל אינטרסים זרים ודילים פוליטיים על חשבון תושבי ירושלים. ליברמן ודרעי ניסו למנוע ממני להתמודד ונכשלו, הם ניסו למנוע מראש הממשלה לתמוך בי ונכשלו וגם עכשיו הקומבינה לא תעבור ואני אבחר לראש העיר".

במפלגתו של ליברמן מסרו בתגובה לתגוב לתגובה וכו' כי "ישראל ביתנו מתמקדת בבחירות בירושלים בקידום רשימת הצעירים שלה, 'ירושלים ביתנו', המתמודדת בפעם הראשונה למועצת העיר. האשמותיו חסרות השחר של השר לענייני אופורטיוניזם, זאב אלקין, מצביעות אך ורק על מצוקה אישית ועל אובדן עשתונות".

"עצם העובדה שהשר אלקין, שמעולם לא התעניין בנושאים מוניציפליים ושאינו תושב ירושלים אלא תושב כפר אלדד, החליט ברגע האחרון להתמודד לראשות העיר, בעצה אחת ובתמיכתו המלאה של ראש העיר הנוכחי ניר ברקת, מצביעה על כך שאכן מדובר בניסיון השתלטות של אלקין, יחד עם ברקת, על תנועת הליכוד".

"החלטת סניף הליכוד בירושלים לרוץ למועצת העיר ברשימה נפרדת, תחת השם 'מחל', ולא לתמוך בשר אלקין לראשות העיר, רק מוכיחה שגם שם סבורים כי מדובר בניסיון השתלטות על תנועת הליכוד ולא בניסיון לקדם את העיר ירושלים".

"יו"ר 'ישראל ביתנו', השר אביגדור ליברמן, הבהיר יותר מפעם אחת, שאף שמשה ליאון הוא חבר אישי שלו, הוא אינו מתערב בבחירות לראשות העיר. גם תמיכתן של תנועות ש"ס ו'דגל התורה' במשה ליאון, אינה צריכה להפתיע, שכן מדובר במועמד המוביל" מסרו בישראל ביתנו.

ליאון: "התמיכה של ש"ס ו'דגל' מרגשת ומחממת"

ליברמן עונה לאלקין: "שיחליט אם הוא חבר קבינט או חבר להקה"

ימי הכרעה: שס ודגל תומכות בליאון לר"ע ירושלים

חיזוק משמעותי לאלקין: בנט הודיע על תמיכה במועמדותו לראשות העיר