צילומים: שוקי לרר

חילול השבת בבני ברק; רבה של העיר קורא לצאת ולמחות • האזינו

כאב וזעקה: ביהמ"ש דחה את צו המניעה שניתן לחברת נת"ע והורה על המשך חילול השבת בתוואי עבודות הרכבת בשטח העיר בני ברק. באופן נדיר, פרסם רבה של העיר, הגרמי"ל לנדאו, קריאה לציבור לצאת ולמחות • האזינו לדברים

כאב וזעקה: בית המשפט קיבל את הערר שהגישו החברות המבצעות את עבודות הרכבת הקלה והורה לאפשר את המשך חילולי השבת בשטח העיר בני ברק.

בהכרעתה ציינה השופטת כי מדובר ב"עבודות הכרחיות מטעמי בטיחות שאי ביצוען עלול להסב אבדות בנפש".

בעקבות פסק הדין, רבה הראשי של העיר בני ברק, הגאון רבי משה ליב לנדאו, פרסם באופן נדיר הודעה מוקלטת בה הוא קורא לתושבים לצאת ולמחות נגד חילול השבת המחפיר. הגרמי"ל ציין כי הוא מודע לפרטי העבודות ולא מדובר בכאלה שעיכובן מסכן חיי אדם.

הגרמי"ל הדגיש כי המחאה היא חובה הן מצד חילול השבת בבני ברק והן מצד המשמעות הארצית שעלולה להיות לכך.
בהקלטה: דבריו הנרגשים והכואבים של רב העיר בני ברק

למען השבת: רב העיר הגרמי"ל לנדאו הגיע לדיון בבית המשפט


כזכור, אתמול קיבל בית המשפט את טענת עיריית בני ברק והשופטת אירית קלמן-ברום החליטה למנוע עבודות מעל פני הקרקע בשבת ומועדי ישראל, כאשר עבודות מתחת לפני הקרקע מותרות.

בהחלטתה נכתב כי "מדינת ישראל התחייבה שלא לבצע עבודות הקמת הרכבת הקלה בשבתות ובחגי ישראל". עוד כתבה כי "העבודות היחידות שמתבצעות הינן עבודות הכרחיות מטעמי בטיחות למניעת פגיעה ברכוש ובנפש. הנני נעתרת חלקית לבקשה שמורה שלא לבצע עבודות הקמת הרכבת הקלה בשבת למעט עבודות מתחת לפני הקרקע שאי ביצוען במועד עלול להסב אבדות בנפש".

הבוקר הגישו החברות המבצעות – צ'יינה סיביל ודניה סיבוס – בקשה דחופה לבטל את צו המניעה שלטענתם "ניתן במעמד צד אחד, מתוך הטעיה וחוסר ניקיון כפיים של המבקשת (עיריית בני ברק), הוא עצירת העבודות להקמת הקו האדום' (המקטע המזרחי), כליל, כאשר עצירת העבודות עלולה להסב נזק לחיי אדם, והמשיבה מודעת לכך".

בבקשה טענו החברות כי עצירת מכונת הכרייה עשויה לגרום לשקיעת קרקע מתחת לרחוב ז'בוטינסקי בבני ברק, ואף לקריסת המנהרה. עוד נטען כי כדי להפעיל את המכונה ולמנוע את הסכנה, יש צורך גם בעבודות שיתבצעו סמוך למכונה – אך מעל פני האדמה. לדבריהן, עובדות אלו הוצגו לעירייה לפני כחצי שנה, ואף לאחרונה במסגרת הליך משפטי. עוד נטען כי ההתחייבות שהוצגה לבית המשפט לפיה החברות הסכימו לא לעבוד בשבת, היא ציטוט חלקי ומגמתי, וכי באותו מסמך נכתב מפורשות שהחברה יכולה לחזור בה מהסכמתה זו בהתראה של 21 ימים מראש, כפי שלדבריהם נעשה במקרה הנוכחי, בין היתר בנסיבות הקשורות לשמירה על חיי אדם.

מסע אל בטן האדמה: מנהרות הרכבת הקלה במעמקי בני ברק נחשפות • צפו

3 תגובות

איזה שטויות!!
שהמנהרה תקרוס???
חחח
מעניין, גם ביום כיפור הם לא עבדו ומשום מה זה לא קרס…

חילול ה' אנשים מסורתיים נאלצים להגיע להפגנה ולתעד את ההפגנה בשבת!
האם זאת דרכה של תורה??בושה!

מי שלא מוחה על כך ולא מתייצב ברחובה של עיר אינו יכול להמשיך הלאה.צריך לעשות תשובה אמיתית. כל יהודי בני ברק אל תתביישו.
צאו נא לרחובות עם שלטים ורמקולים והרבה רעש.
אל תתנו לזה לקרות. היהדות עלולה למצוא פירצה בגדר ולקרוס חלילה.
אתם עמוד התווך של היהדות בכל העולם.
מאות אלפי יהודים בחוץ לארץ מצפים שאתם תושבי בני ברק לא תשבו באדישות למה שמתרחש. עשו משהו. תארגנו מחאה של רבבות.
צאו נא לרחובה של עיר והכריזו יום תענית ומספד.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *