שעות לפני פרסום דו"ח משרד ההגנה הרוסי על תקרית הפלת המטוס, מבהיר שר הביטחון כי ישראל תמשיך לפעול נגד ההתבססות האיראנית בסוריה. "יש פה הגזמה. אנחנו מנהלים דיאלוג כל הזמן". וגם" המצב בדרום ופגישת אולמרט - אבו מאזן

"אנחנו פעלנו ופועלים בשיקול דעת ובאחריות, ורק במקרים שאין לנו ברירה אחרת. לכן שום דבר לא השתנה, ולא ישתנה. זאת המדיניות שלנו": כך אומר הבוקר שר הביטחון, אביגדור ליברמן, בהתייחס הפלת המטוס הרוסי והמתיחות מול מוסקבה.

בראיון ל'כאן רשת ב' הוסיף השר ליברמן: "הבהרנו שלא נאפשר להפוך את אדמת סוריה לבסיס קדמי איראני כנגד מדינת ישראל. אנחנו נמשיך לפעול, כדי למנוע את זה יש לנו את כל הדרכים וכל האפשרויות. אנחנו לא מתכוונים לנהל ויכוח קולני בתקשורת עם רוסיה. . פעלנו כמו שפעלנו תמיד, בהתאם לאותו מנגנון תיאום וכך נפעל הלאה…זה לא עידן חופש פעולה אלא של אין ברירה. אנחנו מזהים איום של אינטרסים קיומיים על מדינת ישראל. כל האחריות על התקרית הקשה היא על סוריה, על צבא אסד. זה לא תחקיר אלא עובדות".

לדבריו, "אני חושב שכל הסיפור נמצא תחת בקרה ושליטה, מנהלים דיאלוג כל הזמן ומדברים. התמונה והעובדות ברורות, לכן אני מאמין שדברים יחזרו לקדמותם. אנחנו בהחלט חושבים שיש פה הגזמה, גם בתקשורת וגם ברטוריקה, שהיא לא משקפת את רמת הדיונים שלנו והמגעים שיש בימים האחרונים".

דריכות: משרד ההגנה הרוסי יפרסם דו"ח על הפלת המטוס


את פגישת אולמרט עם אבו מאזן הוא כינב "פתטית", והרחיב: "העובדה היא שאבו מאזן במשך שמונה שנים, בזמן הנשיא אובמה, התחמק. גם במאמצים של ברק ולבני, שום דבר לא עזר. אנשים צריכים לראות את העובדות כמו שהם. הסכסוך שלנו הוא עם העולם הערבי ולא הפלסטיני. הפתרון הוא הסכם אזורי כולל, חייבים פה להגיע לעסקת חבילה. שאנחנו נבטיח מדינה יהודית".

על המתיחות בדרום אמר שר הביטחון: "הפתרון שם הוא קודם כל לייצב את המציאות באופן חד צדדי ולנהל דיאלוג ישיר עם האוכלוסיה. למעשה חמאס לקח את האוכלוסיה כבני ערובה, והוא משתמש בהם גם כתחמושת וגם כמיגון חי. מי שכרגע משתתף באותם פעולות טרור, רק אנשים שקשורים בטבור לחמאס. הם מקבלים משכורת מהחמאס. וכשהם מקבלים פקודה הם מגיעים לגדר".