טרור העפיפונים וההפגנות על הגדר נמשכות, צה"ל תקף ברצועה. דובר חמאס: "השיחות הבלתי ישירות בין הארגון לישראל נעצרו. הארגון ימשיך בהרחבת המחאות". ח"כ חיים ילין: "דין עפיפון ובלון נפץ כדין קסאם"

טרור העפיפונים נמשך ללא הפסקה, במהלך החג שוגרו לישראל עשרות בלוני תבערה ונפץ שבחסדי שמים לא גרמו לנפגעים. במהלך החג פרצו שמונה שריפות ברחבי עוטף עזה, כשבארבעים ושמונה השעות האחרונים פרצו כ-20 שריפות כתוצאה מטרור בלוני התבערה.

במקביל, גם העימותים על הגדר נמשכים כל בעת ובמהלך החג נהרגו שני פלסטינים שהתפרעו בסמוך לגבול עם ישראל. פלסטיני אחד נהרג היום מירי צה"ל בהפגנה בצפון רצועת עזה מול קיבוץ זיקים. הפלסטיני השני, חבר הג'יהאד האיסלמי, חוסל מירי צה"ל כשהניח חפץ חשוד סמוך לגדר המערכת.

אמש סמוך ל-22:00 תקף כלי טיס של צה"ל בסמוך לחוליית מחבלים ששיגרה בלוני תבערה בצפון רצועת עזה.

בתוך כך, דובר חמאס סאמי אבו זוהרי הודיע הערב כי "השיחות הבלתי ישירות בין הארגון לישראל נעצרו". הוא האשים את הרשות הפלסטינית והעומד בראשה אבו-מאזן בעצירת המגעים, שלדבריו הביעו התנגדות לשיחות. אבו זוהרי אף ציין כי בתגובה, הארגון ימשיך בהרחבת המחאות על הגדר למוקדים נוספים לאורך גבול רצועת עזה. 

הוא אמר את הדברים אחרי שאתמול הגיעה לרצועה משלחת בכירי המודיעין המצרי שדנה במאמצי הפיוס והניסיונות להסדיר הרגעה באזור. בתום הפגישה מסרה הנהגת חמאס הודעה בה צויין כי הפגישה התקיימה "באווירה חיובית" וכי הצדדים דנו באתגרים הקשורים בנושאים הללו.

ח"כ חיים ילין, תושב עוטף עזה וראש מועצת אשכול לשעבר אמר הערב כי "לידיעת הקבינט וראש הממשלה: למעלה מ18 שנים אנחנו סופגים טרור מרצועת עזה. מאז ה30 במרץ הטרור של החמאס כלפי מדינת ישראל לא הפסיק. החל מהצעדות סמוך לגדר, ניסיונות החדירה והפגיעה בחיילים, וכלה בשריפות ובבלוני הנפץ שמנסים לשבש את שגרת החיים ביישובים. מהותו של ארגון הטרור חמאס הוא טרור, ללא רצון להסדרה או הסכם שלום". ילין הוסיף כי "בחודשים האחרונים שמענו משרי הקבינט כיצד יעצרו את הטרור כאן, אך בפועל דבר לא השתנה. עד שלא תתקבל החלטה אסטרטגית רחבה הנוגעת לעתיד רצועת עזה, המצב הזה ימשיך. מדיניות ההכלה חייבת להיפסק. דין עפיפון ובלון נפץ כדין קסאם."