השרים החברים בקבינט המדיני-ביטחוני התכנסו לישיבה בנוגע למתיחות עם מוסקבה בעקבות הפלת המטוס בסוריה. בתום הדיון, נתניהו ימריא לכינוס האו"ם בניו יורק. דיווח: סוריה קיבלה משלוח ראשון של מערכות שיבוש אלקטרוני

ראש הממשלה נתניהו בטרם ההמראה לעצרת האו"ם בארה"ב: "בשלוש השנים האחרונות ישראל נחלה הצלחה גדולה מאוד במניעת ההתבססות הצבאית האיראנית בסוריה, ומניעת ניסיונות להעביר נשק קטלני לאיראן וחיזבאללה. אין זה אומר שלא היו חריגות אבל בסך הכל היתה הצלחה גדולה מאוד"

"מאז האירועים הטרגיים של הפלת המטוס, שוחחתי פעמיים עם הנשיא פוטין והבעתי צער עמוק וכנה על אובדן החיים. הבוקר כינסתי את הקבינט לקבלת עדכון מלא על האירועים האחרונים. גם שרי הקבינט משתתפים בצער העמוק של העם הרוסי"

"נמשיך לפעול למניעת התבססות איראן בסוריה, ונמשיך בתיאום הביטחוני בין צה"ל לרוסיה. סיכמתי עם פוטין שצוותי עבודה של צה"ל והצבא הרוסי ייפגשו בקרוב להמשך התיאום. נעשה מה שצריך כדי להגן על ביטחון ישראל"

בלשכת ראש הממשלה התכנסו היום שרי הקבינט המדיני-ביטחוני בעקבות המתיחות עם רוסיה וכוונתה להעביר לידי סוריה את מערכת הנ"מ המתקדמת S-300. לשרים יימסר עדכון בנושא. לאחר הישיבה ראש הממשלה בנימין נתניהו ימריא בצהריים לניו יורק, לרגל העצרת הכללית של האו"ם. הבוקר (יום ג') דווח ברשת "אל מיאדין", המזוהה עם חיזבאללה, כי הגיע המשלוח הראשון של מערכות שיבוש אלקטרוני מרוסיה לסוריה.

אתמול בשיחה שהתקיימה בין הנשיא פוטין וראש הממשלה ראש הממשלה הביע את ביטחונו באמינות תחקיר צה"ל ובמסקנותיו, והבהיר שוב כי האחריות לתקרית המצערת מוטלת על הצבא הסורי שהפיל את המטוס, ועל איראן שתוקפנותה מערערת את היציבות.

ראש הממשלה אמר כי העברת מערכות נשק מתקדמות לידיים לא אחראיות תגביר את הסכנות באזור, וכי ישראל תמשיך להגן על ביטחונה ועל האינטרסים שלה. סוכם להמשיך את ההידברות בין הצוותים המקצועיים ואת התיאום בין הצבאות בערוצים הצבאיים. ראש הממשלה חזר והביע את תנחומיו על מות החיילים הרוסיים.

בכיר בממשל האמריקני אמר אמש כי העברת טילי S-300 מרוסיה לסוריה עלולה להביא להסלמה ולסכן מטוסים אמריקנים שפועלים נגד דאע"ש בסוריה. עוד הוסיף כי אספקת טילי ה-S-300 מרוסיה לסוריה רק מאשרת שוב את העובדה שרוסיה מגינה על ממשל אסד ולכן היא גם האחראית העליונה למעשיו. כמו כן, אמר הבכיר: "שיהיה ברור – הצבא הסורי הוא שהפיל את המטוס הרוסי. הכנסת עוד טילי נ"מ לסוריה לא תפתור את ירי הטילים הלא מקצועי וחסר האבחנה של צבא סוריה ולא תפחית את הסכנה לתעופה באזור".