ראש הממשלה ימריא היום לעצרת הכלית באו"ם שם יינאם וייפגש עם טראמפ, א-סיסי ועוד. גם ראש המוסד יוסי כהן עושה את דרכו לניו יורק שם יתדרך גורמים בכירים על פעולות איראן במזרח התיכון ויציג פרטים מארכיון הגרעין האיראני

ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי להמריא היום (שלישי) אחר הצהריים לעצרת הכללית השנתית של האו"ם, שם הוא צפוי לשאת נאום שבו יציג את האתגרים שאיתם מתמודדת ישראל וידגיש כמובן את האיומים הניצבים בפניה בזירות השונות. על פי מקורבים לראש הממשלה, נתניהו יחשוף בנאומו מחרתיים בשעה 20:00 (לפי שעון ישראל) פריט מידע חדש לגבי תוקפנותה של איראן, במטרה להצדיק את החרפת הסנקציות שנוקט הממשל האמריקאי נגד המשטר באיראן. כפי שהיה בשנים קודמות, גם הפעם הוא עשוי להמחיש את האיום האיראני בדרך מקורית.

הבית הלבן הודיע כי נתניהו ייפגש עם הנשיא דונלד טראמפ בשולי העצרת. הפגישה צפויה להתקיים כבר מחר בשעה 16:00 שעון ישראל. אמש אישר גורם ישראלי בכיר כי נתניהו ייפגש גם עם נשיא מצרים עבד אל פתח א־סיסי בשולי העצרת. השניים נפגשו לראשונה בשנה שעברה. נתניהו צפוי להיפגש בעצרת גם עם נשיא צרפת עמנואל מקרון וגם נשיאי גוואטמלה ופולין.

בתוך כך, ראש המוסד יוסי כהן טס היום לניו יורק כדי לתדרך גורמים בכירים באו"ם ומחוצה לו על פעולות איראן במזרח התיכון, כך דווח ב'מעריב'. כהן ידבר על תוכנית הגרעין של איראן, תמיכתה בארגוני טרור כמו חיזבאללה, ג'יהאד אסלאמי וחמאס, מעורבותה במלחמות בסוריה ובתימן ומאמציה לערער משטרים באזור. כהן אמור להציג בפני שומעיו פרטים ואולי גם מצגת שמבוססים על המידע שהושג במבצע המוסד ב-31 בינואר 2018 בטהרן, שבמהלכו גנבו לוחמיו את ארכיון הגרעין הצבאי של איראן.

בדיווח ב'מעריב' צוין הודגש כי כהן אינו יכול לנאום במושב השנתי ה-73 של העצרת הכללית השמור רק לראשי מדינות, אך הוא יכול לתדרך את השגרירים של חברות מועצת הביטחון וועדות נוספות של הארגון. אפשר להעריך כי הופעותיו של כהן בפורמים שבהם ידבר יהיו בדלתיים סגורות ותימנע כניסת עיתונאים, כדי להעצים את האפקט של דבריו. בחלק מהאירועים ישתתפו גם נציגים של מדינות ערביות.