יוסי דייטש השיק היום את קמפיין הבחירות והצהיר: "אגיד לרה"מ 'עד כאן', יותר לא יחנקו את י-ם. אצלי לא תהיה הקפאה, נפתח את הפקק". במענה לשאלת כתב 'JDN' חשף את מספר הטלפון האישי שלו "הוא יישאר זמין גם אחרי שאבחר לראשות העיר"

היום אחר הצהריים קיים המועמד החרדי לראשות עירית ירושלים, יוסי דייטש, מסיבת עיתונאים בו השיק את קמפיין הבחירות שלו בהשתתפות האסטרטגים רוני רימון, נח קליגר ואיתן זליגר. במוקד הקמפיין נמצא הבטחת הבחירות של דייטש כי הוא יפשיר את ההקפה בעיר ויקדם תכניות בניה משמעותית בעיר. "הפעולה הראשונה שאעשה לאחר שאבחר, אקדם שורה של תוכניות מוכנות שראש העיר הנוכחי הקפיא לבקשת רה"מ. אגיד לרה"מ 'עד כאן', יותר לא יחנקו את י-ם. אצלי לא תהיה הקפאה, נפתח את הפקק".

לדברי האסטרטג רוני רימון, מי שניהל את קמפיין הבחירות המנצח ב2009, "גם לקטני האמונה מביניכם, דייטש הוא ראש העיר הבא של ירושלים". דייטש טען כי יש לו את הסיכויים לנצח את המירוץ אך לא מתכוון להסביר איך, "אין לי שום כוונה לעמוד כאן כפרשן ולהסביר איך זה יקרה, אבל אני זה שאנצח אולי בסיבוב הראשון אבל גם אם זה יהיה בסיבוב שני".

לדברי רימון, "יוסי דייטש אמנם חרדי אך הוא איננו מועמד מגזרי, ובוודאי שלא מוצנח פוליטי". דייטש מצידו הצהיר כי "אני בא לתפקיד כדי לעבוד מבוקר עד ערב". דייטש תקף במרומז את המועמדים האחרים שהגיעו לירושלים לפני חודש או לפני חמש שנים ואמר כי, "אני את שיעורי הבית שלי עשיתי כאן בירושלים, לא אצטרך תקופת הסתגלות, אני לא אורח מבחוץ". במענה לשאלת כתב 'JDN' האם ימשיך להיות זמין לפניות התושבים גם במקרה וייבחר, חשף דייטש בשידור חי את מספר הטלפון האישי שלו: "כולם מכירים את המספר שלי, הוא יישאר זמין גם אחרי שאבחר לראשות העיר".

במענה לשאלות העיתונאים הצהיר דייטש כי הוא פועל למען האחדות החרדית גם בשעות אלו, "אני ממשיך עד הסוף ואעשה הכול כדי לשמור על האחדות החרדית. את הכסף סופרים במדרגות". הערב תתכנס ועדת השמונה של אגודת ישראל בסוכתו של יו"ר שלומי אימונים סגן השר מאיר פרוש בכדי לדון בהמשך המגעים עם תנועת דגל התורה בכדי לרוץ באחדות בבחירות בעיריית ירושלים.

בעקבות תקלה תכנית תיעוד מלא ממסיבת העיתונאים יעלה בהמשך, עמכם הסליחה