גורם ישראלי רשמי הכיש הערב את הדיווח כי נורווגיה מתווכת בין ישראל לארגון הטרור חמאס בניסיון לקדם עסקת חילופי שבויים שתכלול בין היתר את השבתם של הדר גולדין, אורון שאול ואברה מנגיסטו. בינתיים, המגעים המצריים נמשכים

גורם ישראלי רשמי הכחיש הערב (שני) את הדיווח על תיווך נורבגי בין ישראל והחמאס בעניין גופות החיילים והאזרחים בעזה. הגורם אמר כי "הדיווח על כך שנורווגיה מתווכת בעניין השבויים והנעדרים אינו נכון".

הבוקר דווח בעיתון אל אח'באר הלבנוני כי נורבגיה מתווכת בין ישראל וחמאס בנושא חילופי שבויים. בדיווח מפי מקור בחמאס נמסר כי הנורבגים קיבלו תשובה חיובית מחמאס שבירכה על התערבותם בתיווך דרך השליח שלהם שביקר בחודש שעבר ברצועת עזה. על פי הדיווח עמדת חמאס נשארה בעינה לפיו עסקת חילופי שבויים בדומה לעסקת שליט.

בנוסף דיווח העיתון כי מספר ההרוגים הגדול באירועי יום שישי האחרון היה מכוון מראש מצד ישראל בכוונה לגרור את חמאס להסלמה. עוד הוסיף כי ישראל רצתה לנצל את ההסלמה בתזמון עם כינוס האו"ם בכדי לגבש דעת קהל עולמית בצורך לחסל את ההתנגדות ולהכין לאפשרות של "מלחמה ישראלית חדשה". כמו כן הוסיף המקור כי ישראל רצתה גם לחזק את ההרתעה נגד המפגינים לאור התגברות מספר המשתתפים בשבועות האחרונים.

בינתיים, משלחת חמאס הגיעה שלשום למצרים מחו"ל ומרצועת עזה כדי לקיים דיונים עם ראשי המודיעין המצרי, במסגרת ניסיון נוסף של קהיר להציל את שיחות הפיוס בין פתח לחמאס. השיחות נועדו גם לקדם את מאמצי ההסדרה ברצועת עזה, הכוללים בין היתר הבנות לרגיעה מול ישראל לפרק זמן מוגבל.

בראש המשלחת עומדים סגן מנהיג הארגון סאלח אל-עארורי ומנהיג חמאס בעזה חליל אל-חיה. חברי המשלחת נפגשו עם ראש המודיעין המצרי עבאס כאמל וכן עם מחזיק התיק הפלסטיני במודיעין המצרי אחמד עבד אל-חאלק. הפגישות האחרונות בין חמאס לבין המודיעין המצרי התקיימו לפני שבוע בעזה כאשר עבד אל-חאלק נועד במהלכן עם מנהיג חמאס, איסמאעיל הנייה.

לאחרונה דווח בעיתון 'אל חיאת' היוצא לאור בלונדון כי גרמניה מתווכת בין ישראל לחמאס במטרה להוביל לעסקת שבויים בין הצדדים. ע"פ הדיווח, מתווה העסקה הוא שחרור אסירים פלסטינים בתמורה להשבת גופות חללי צה"ל, הדר גולדין ואורון שאול השם יקום דמם, והאזרחים הישראלים המוחזקים בעזה. עוד דווח כי בדומה לעסקת שליט, מי שמנהלת את המגעים בפועל היא גרמניה, כאשר מי שתהיה אחראית על הביצוע (אם המגעים יבשילו לכך), תהיה מצרים.