שעות לפני נחיתתה של קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל לביקור מדיני בישראל, בלשכתה מאיימים על ישראל כי אם הכפר הבדואי חאן אל אחמר יפונה לפני הביקור, היא תבטל את ביקורה בישראל שצפוי להתחיל הערב. השר אלי כהן: "התערבות בוטה"

לשכתה של קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל הודיעה לישראל שאם הכפר הבדואי חאן אל אחמר יפונה (לפני הביקור), היא תבטל את ביקורה בישראל שצפוי להתחיל הערב, כך דיווח הכתבת המדינית של 'גלי צה"ל.

שר הכלכלה אלי כהן אמר בתגובה: "אם זה נכון זו התערבות בוטה, חמורה ומסוכנת. ישראל מדינת חוק ריבונית עם בית משפט חזק ועצמאי. כבר מזמן הפסקנו להיות כלי למירוק המצפון של האירופאים".

בתנועת רגבים שהובילה את המהלך המשפטי בבג"ץ לפינוי המתחם הבלתי חוקי בחאן אל אחמר, קוראים לראש הממשלה נתניהו להקפיא את פינוי הכפר עד לאחר פגישתו הצפויה עם קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, "פגישת נתניהו עם הקנצלרית מרקל היא קריטית, כדי לומר לה שם באופן חד וברור: Genug ist genug!" (מספיק זה מספיק), אומרים בתנועת רגבים. "נתניהו צריך לדרוש בפגישה כי גרמניה תעצור לאלתר כל מימון שהיא מעבירה לפעילות בלתי חוקית של הרשות הפלשתינית, כדוגמת חאן אל אחמר. כמו שישראל איננה מתערבת במדיניות ההגירה והפליטים בגרמניה, כך על גרמניה להפסיק להתערב את מעורבותה המחוצפת בענייניה הפנימיים של ישראל".

לקראת ביקור קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל בישראל, קרא ראש הממשלה הפלסטיני ראמי חמדאללה לגרמניה להפעיל לחץ על ישראל להפסיק את הבנייה בהתנחלויות. את הדברים אמר לנציג גרמניה ברשות הפלסטינית.

אמש נשמע גיבוי אמריקני לפינוי המאחז הלא חוקי. דוברת מחלקת המדינה האמריקנית, הת'ר ניוארט, אמרה בתדרוך היומי לעיתונאים כי פינוי חאן אל-אחמר עומד בסטנדרטים המשפטיים ועל כן מקובל על ארה"ב.

במקרה והביקור לא יתבטל, עם נחיתתה בנתב"ג השר הנגבי יקבל את פניה והם ייסעו יחד לארוחה בבית ראש הממשלה בירושלים. מחר תגיע מרקל למוזיאון יד ושם ולאחר מכן למוזיאון ישראל ותקבל תואר ד"ר כבוד של אוניברסיטת חיפה.

לאחר מכן קנצלרית גרמניה תבקר יחד עם ראש הממשלה בתערוכת חדשנות ואז תפגש עם אנשי עסקים ישראלים. בשעות הצהריים של יום חמישי, היא תסעד יחד עם נשיא המדינה ראובן ריבלין. מחר אחר הצהריים ימסרו נתניהו ומרקל הצהרות משותפות לתקשורת ולאחר מכן יסתיים הביקור והקנצלרית של גרמניה צפוייה להמריא חזרה למדינתה בשעה 19:00 בערב.