בפעם השמינית, נחתה הערב לביקור קצר, קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, לסבב פגישות עם נשיא המדינה וראש הממשלה • במהלך הביקור תתקיים ישיבת ממשלה משותפת של שרים משתי המדינות

קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, נחתה בשעות האחרונות בישראל בפעם השמינית, לביקור קצר של עשרים וארבע שעות לקראת סבב פגישות עם ראשי המדינה, כשבמהלך הביקור אף תתקיים ישיבת ממשלה משותפת של שרים משתי המדינות, על מנת להדגיש את חשיבות היחסים בין גרמניה לישראל.

השר לשיתוף פעולה אזורי, צחי הנגבי, שקיבל את פניה של מרקל אמר, כי "הקשר האמיץ בין המדינות מוסיף להתחזק". במהלך הערב כבר הספיקה הקנצלרית לפגוש את ראש הממשלה ורעייתו ואף לסעוד עמם את ארוחת הערב במעון ראש הממשלה הרשמי שבירושלים. מחר היא צפויה לבקר במוזיאון 'יד ושם' ובהמשך במוזיאון ישראל. בשעות הצהריים מרקל תיפגש עם נשיא המדינה בבית הנשיא ובהמשך אמורה להיפגש, במלון המלך דוד, עם ראש הממשלה.

במהלך המפגשים יערכו התייעצויות בנוגע לשיתופי פעולה בתחומי ביטחון, מדע, כלכלה ועוד, כמו גם על ההסלמה ברצועת עזה ואף בנושא איראן. נושא נוסף שיעלה לדיון, הוא הריסתו הצפויה של הכפר הבדואי 'חאן אל אחמר', הצפוי להיהרס, זאת לאחר אולטימטום שהציבה המדינה לפינוי עצמי של תושבי הכפר עד לשבוע האחרון, ושעיכוב ביצועה התעכב, בין היתר, בגלל איומיה של מרקל כי תבטל את הביקור במקרה והמאחז יפונה.

לקנצלרית מרקל מצטרפים: סגן הקנצלרית ושר האוצר Olaf Scholz, שר החוץ Heiko Maas, שר הפנים בנייה וקהילה Horst Seehofer, שר הכלכלה והאנרגיה Peter Altmaier, שרת המשפטים והגנת הצרכן Katarina Barley, שר הרווחה והשירותים החברתיים Hubertus Heil, שרת המזון והחקלאות Julia Klöckner, השרה לענייני משפחה, אזרחים ותיקים, נשים וצעירים Franziska Giffey, שר התחבורה והתשתיות הדיגיטליות Andreas Scheuer, סגנית השר להגנת הסביבה Rita Schwarzelühr-Sutter, סגן שר המדע וההשכלה הגבוהה Thomas Rachel, השר לשיתוף פעולה כלכלי ופיתוח Gerd Müller, נציבה ממשלתית לענייני תרבות ומדיה Monika Grütters, נציב לענייני אנטישמיות Felix Klein.

היערכו: חסימות כבישים מחר ובחמישי עם הגעת קנצלרית גרמניה