בעקבות ההסלמה בגבול רצועת עזה, יחד עם ניסיונות החדירה לישראל, בצה"ל קיימו הערכת מצב שבסיומה הוחלט על תגבור כוחות באזור • שר הביטחון הנחה את הכוחות לשמור על דריכות מקסימלית ולהיות מוכנים לכל תרחיש אפשרי

המתיחות בדרום: ברקע ההסלמה באירועים האלימים בימים האחרונים הורה הרמטכ"ל על תגבור כוחות נרחב באזור.

ההחלטה התקבלה בתום הערכת מצב שקיים רא"ל אייזנקוט בהשתתפות בכירים בצה"ל ובשב"כ. "בישיבה הוחלט על תגבור כוחות רחב בימים הקרובים במרחב פיקוד הדרום והמשך המדיניות הנחושה לסיכול פעילות הטרור ומניעת חדירה לישראל במרחב גדר המערכת ברצועת עזה", נמסר.

עוד נמסר כי "צה״ל ערוך ומוכן למגוון תרחישים ורואה בארגון הטרור חמאס אחראי לכל המתרחש ברצועת עזה וממנה".

חבלות בגדר, זריקת מטעני נפץ, ירי ונטרול: כך נראית ההסלמה בדרום


כאמור, ההסלמה באירועים באזור הגדר נמשכת כל העת. אתמול עצרו לוחמי צה״ל שני חשודים שזוהו חוצים את גדר המערכת מצפון רצועת עזה לשטח ישראל. על אחד החשודים נתפס סכין. החשודים נעצרו בסמוך לנקודת החצייה והועברו לתחקור כוהב"ט.

האירוע החמור הצטרף לניסיון החדירה שהתרחש ביום שלישי כשעשרות פלסטינים חצו את גדר המערכת מאזור אל בורייג׳ במרכז רצועת עזה לתוך שטח ישראל ונסו חזרה.

גם טרור הבלונים נמשך כל העת, עם לפחות מארבע שריפות שהוצתו אתמול כתוצאה מבלוני תבערה.

בשעות אחה"צ קיים שר הביטחון, אביגדור ליברמן, דיון הערכת מצב בנושא המצב ברצועה, יחד עם הרמטכ"ל, ראש אמ"ן, מתפ"ש וגורמי ביטחון נוספים. שר הביטחון עמד על מוכנות הכוחות סביב רצועת עזה והנחה את צה"ל לשמור על דריכות מקסימלית לכל תרחיש.