צילומים: פלאש 90

רוסיה מזהירה: "המצב בשטח השתנה; מקווים שישראל תפעל בשיקול דעת"

העברת ה-S300 לסוריה: סגן שר החוץ הרוסי משמיע היום מסר מיליטנטי בעקבות הצהרות ישראל לפיהן היא תמשיך לפעול נגד ההתבססות האיראנית בסוריה חרף האתגר האווירי החדש • וגם: מתי כוחות הנ"מ הסורים יתחילו להפעיל את המערכת?


(בוידאו: מערכת ההגנה האווירית מגיעה לסוריה)

העידן האווירי החדש בשמי סוריה: סגן שר החוץ הרוסי, סרגיי ורשינין, משמיע היום מסר תקיף בעקבות הצהרות ישראל לפיהן היא תמשיך לפעול נגד ההתבססות האיראנית בסוריה חרף ההעברת ה-S300 לסוריה.

"המצב בשטח השתנה. אנחנו מקווים שישראל תפעל בשיקול דעת", אמר סגן שר החוץ שהוסיף: "בכל מקרה הערוץ הפתוח והחשאי בין ירושלים למוסקבה ימשיך לפעול כדי למנוע הישנות של תקלות דומות בעתיד".

בתוך כך, מומחים מעריכים כי יידרשו לכוחות הנ"מ הסורים שלושה חודשים עד שאלה יוכלו להפעיל באופן עצמאי את מערכות ההגנה המתקדמות שהועברו אליהן.

הצבת ה-S300 בסוריה: צה"ל ייאלץ להפעיל אמצעים חדשים


הבוקר דווח ב'כאן' כי גורמים במערכת הביטחון אומרים כי בניגוד לההערכות הראשונית, המערכות שהעבירו הרוסים לסורים הן מסוג מתקדם ויעיל במיוחד. "בצה"ל נערכים להפעלת אמצעים שלא השתמשו בהם בעבר כדי להפעיל מבצעית ללא סיכון את חיל האוויר בסוריה לאחר הצבת סוללות טילי ה-S-300 הרוסיות שם", אמרו הגורמים.

לדבריהם, הצבת המערכות שמיקומן חסוי בשלב זה היא בבחינת "שינוי כללי המשחק" והצבת אתגר לא פשוט בפני מערכת הביטחון הישראלית.

מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפיאו אמר אמש כי העברת מערכת ה-S-300 מרוסיה לסוריה שהושלמה בימים האחרונים היא הסלמה חמורה. בארה"ב גינו בחריפות את העברת מערכת הטילים. דוברת מחלקת המדינה הת'ר נאוורט אמרה כי אם הדיווח נכון, מדובר בהסלמה חמורה בכל הנוגע לסוריה: "אני לא יכולה לאשר שאכן הטילים הועברו. אני מקווה שהמידע לא נכון. אם הוא נכון, זו תהיה הסלמה חמורה בכל מה שנוגע לסוריה".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן