סקר 'וואלה': המועמד החילוני עופר ברקוביץ זוכה לאחוזי תמיכה גבוהים, כשאחריו ניצב השר זאב אלקין • בקרב הציבור החילוני זוכה ברקוביץ לשישים אחוזי תמיכה, הרחק מהשר אלקין שמקבל 16 ששה עשר אחוזים בלבד, גם בקרב הדת"ל מפתיע ברקוביץ עם עשרים אחוז, לעומת ליאון הזוכה לששה עשר אחוזים

סקר חדש שמתפרסם בשעות האחרונות באתר 'וואלה', הבוחן את אחוזי התמיכה במועמדים לראשות עיריית ירושלים, מלמד על כך שדווקא המועמד הצעיר, עופר ברקוביץ, ניצב במקום הראשון, עם למעלה מחמישית מסך קולות הבוחרים.

בסקר שנערך על ידי מכון פאנלס פוליטיקס, מקבל עופר ברקוביץ, כאמור, את המקום הראשון עם 22 אחוזי תמיכה, אחריו השר זאב אלקין עם 19 אחוז, משה ליאון עם 13 אחוז והמועמד החרדי יוסי דייטש במקום האחרון, עם 12 אחוזי תמיכה, זאת לצד 31 אחוזים מסך הנסקרים שעדיין לא החליטו לאיזה מהמועמדים יתנו את קולם.

בנוסף לשאלה היבשה באיזה מהמועמדים תתמכו, נערך פילוח פנים מגזרי, בדבר התמיכה במועמדים השונים, שם ההבדלים נוסקים מעלה. בקרב הנסקרים החילונים מוביל המועמד עופר ברקוביץ' בפער גדול על יריביו, עם 60 אחוזי תמיכה, לעומת אלקין שקיבל 16 אחוזים, ליאון שקיבל רק 2 אחוזי תמיכה ודייטש שלא קיבל אפי' קול אחד בקרב מגזר זה.

גם בקרב הציבור המסורתי זוכה עופר ברקוביץ במקום הראשון עם 30 אחוזי תמיכה, אחריו זאב אלקין עם 19 אחוזי תמיכה, משה ליאון עם 16 אחוזים, ויוסי דייטש עם 2 אחוזים בלבד.

בקרב הציבור הדתי, השר זאב אלקין כובש את המקום הראשון, עם 37 אחוזי תמיכה, לעומת המועמד הדת"ל השני, משה ליאון, שזוכה ב-16 אחוזים, במקום השלישי אחרי המועמד החילוני עופר ברקוביץ, שמקבל 20 אחוזי תמיכה. כשהמועמד החרדי, יוסי דייטש, זוכה בחמישה אחוזים בלבד.

לעומת זאת, בקרב הנסקרים החרדים, דייטש, כצפוי כובש את המקום הראשון, אך רק עם 28 אחוזי תמיכה, ליאון אחריו עם 18 אחוזים, אלקין עם 4 אחוזים וברקוביץ, שזוכה לרוב גדול במגזר הכללי, מקבל בקרב הציבור חרדי, אחוז תמיכה אחד בלבד.

מועמדי המפלגות מיהרו להגיב לסקר, כל אחד בדרכו הוא ומהזויות שהכי מחמיאה לו. במטה המועמד עופר ברקוביץ, שקיבל את המקום הראשון הגיבו בסיפוק לתוצאות: "הציבור מאס בדילים וקומבינות. רק תנועת התעוררות, בהנהגת עופר ברקוביץ תפעל למען כל תושבי העיר ותוביל את ירושלים בבטחה. עופר ברקוביץ הוא ראש העיר הבא". במטהו הוסיפו ואמרו, כי על פי ניקוי אחוז המתלבטים בסקר – שם הוא זוכה ב-60 אחוז, "עופר ברקוביץ יכול לנצח כבר בסיבוב הראשון ונחתור לכך בכל הכוח".

במטה השר זאב אלקין אמרו, כי "הסקר מוכיח שוב שברקוביץ לא מקבל תמיכה משמעותית ברוב הציבורים בירושלים ולכן הסיכוי שלו להיבחר הוא אפסי. המועמד היחיד שמקבל תמיכה במגזר החילוני, המסורתי, הדתי לאומי והחרדי הוא אלקין ולכן הוא מנצח בסיבוב שני, בכל תרחיש ומול כל מועמד".

במטה המועמד החרדי יוסי דייטש, החליטו להתייחס לסקר מנקודה מעניינת ופרשנית יותר, שאשר התייחסו דווקא לאחוזי התמיכה בהם זוכה המועמד משה ליאון, שזוכה לתמיכת חלק מהמפלגות החרדיות. לדבריהם: ״הסקר של וואלה הוכיח למי שעדיין נמצא בספק, כי משה ליאון לא יכול ולא מסוגל להיבחר לראש העיר. שוב הוכח כי גיבוש הגוש החרדי סביב מועמדותו של יוסי דייטש תביא לניצחונו הוודאי. בעזרת השם, יוסי דייטש יהיה ראש העיר הבא של ירושלים״.