נתניהו במסיבת העיתונאים | צילום: חיים צח / לע"מ

מרקל ונתניהו נפגשו: "שיתוף הפעולה מביא תועלת למיליוני בני אדם"

בשעות הצהריים נפגשו ראש הממשלה בנימין נתניהו וקנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, במלון המלך דוד בירושלים • לאחר הפגישה ערכו השניים מסיבת עיתונים ובמהלכה אמר נתניהו, כי "היחסים בין שתי המדינות משגשגים והיום אנו משתפים פעולה כמעט בכל תחום"

בשעות האחרונות נפגש ראש הממשלה בנימין נתניהו עם קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, הנמצאת בביקור בזק בישראל, כשבמקביל, במסגרת המפגש הבין-ממשלתי (G2G), קיימו שרי הממשלה מגרמניה, המשתתפים בביקור, פגישות עם שרי ממשלת ישראל.

לאחר הפגישה קיימו ראש הממשלה וקנצלרית גרמניה מסיבת עיתונאים משותפת במלון המלך דוד בירושלים ובמהלכה אמר ראש הממשלה נתניהו: "אנגלה, לעונג הוא לי לקבל שוב את פנייך ואת פמלייתך בישראל, בירושלים. את החלוצה של המפגשים הממשלתיים הללו. הם מחוללים שינוי גדול ומאפשרים לנו להרחיב את שיתוף הפעולה בינינו ואת הידידות בינינו לטובת שתי מדינותינו, ואני לא אומר זאת רק במובן הכללי, אלא במובן מאוד פרקטי".

"לפני עשור, נשאת נאום בפני הכנסת", הזכיר נתניהו. "הצהרת שגרמניה וישראל קשורות זו לו בידידות ייחודית ומיוחדת. תיארת את הידידות הזאת ככזאת שמתאפיינת באחריות מתמדת לעבר, בערכים משותפים, אתגרים משותפים ואינטרסים משותפים. אמרת שגרמניה לעולם לא תנטוש את ישראל, שהיא תישאר ידידה ושותפה אמיתית של ישראל ושביטחונה של ישראל לעולם לא יהיה פתוח למשא ומתן".

נתניהו הוסיף והודה לה על תמיכתה בישראל ובביטחונה ועל כך שעומדת לצידה: "עמדת במילתך ועם ישראל כולו מודה לך על תמיכתך הבלתי מעורערת בביטחון ישראל. אני גם מודה לך על שאת נוקטת בעמדה חזקה מאוד וחד משמעית נגד אנטישמיות. עשית מאמץ בלתי נלאה להכיר בהיסטוריה, להגן על האמת ולמגר את האנטישמיות בגרמניה וברחבי אירופה. תחת מנהיגותך, היחסים בין שתי מדינותינו ועמינו משגשגים. היום אנו משתפים פעולה כמעט בכל תחום. המפגשים הממשלתיים הללו מולידים תוצאות ממשיות בביטחון, מדע, סחר, מסחר וסייבר".

בהמשך התייחס נתניהו הוא לשיתוף הפעולה בין שני המדינות, כשלדבריו: "הביקור הזה יהפוך לאבן דרך בתחום ספציפי אחד שהוא טכנולוגיה וחדשנות. זהו המפתח לעתיד". נתניהו הוסיף, כי "חברות ישראליות וגרמניות מרחיבות את הגישה למי שתייה, מזהות תרופות חדשות למחלות, מפתחות טכניקות חדשות לניתוחים וטיפולים רפואיים ומגינות על הסביבה. אני חושב שחיזוק שיתוף הפעולה בין שתי מדינותינו לא רק מניב רווחים לשתי מדינותינו, אלא הוא מביא תועלת למיליוני בני אדם ברחבי העולם. זה דבר טוב במובן המהותי והלאומי עבור כל אחת ממדינותינו, אבל זה גם טוב, כך אני מאמין, לעולם כולו".

"בפגישתנו היום זיהינו כמה תחומים שבהם אפשר להגדיל את שיתוף הפעולה בינינו. חתמנו על הסכמים בנושאי סחר, סביבה, אנרגיה, תחבורה ודיור. ואני מאמין ששיתוף פעולה זה הוא ייחודי. ישנן מעט מאוד כל", סיכם נתניהו.

קודם לפגישה זו, סיירו ראש הממשלה וקנצלרית גרמניה בתערוכת חדשנות ונפגשו עם אנשי עסקים ישראלים וגרמנים במוזיאון ישראל בירושלים, כשבמפגש השתתפו שר הכלכלה הישראלי אלי כהן, שר הכלכלה הגרמני פיטר אלטמאייר (Peter Altmaier), אנשי עסקים ישראליים וגרמניים מהתחומים חקלאות, תקשורת, סייבר, טכנולוגיית רכב, מכשור רפואי, רוקחות ועוד.

נשיא המדינה למרקל: "התייצבו לצדנו בדרישה לפקח על הגרעין האיראני"

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *